سیدکاظم سجادی در این دیدار با اشاره به اینکه دور بعدی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور به میزبانی وزارت نیروی ایران در تهران برگزار می شود، ابراز امیدواری کرد که تمامی توافقات صورت گرفته اجرایی و باعث توسعه روابط همه جانبه دو کشور دوست و همسایه شود.

آرتور گریگوریان وزیر جدید زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان نیز در این ملاقات با اشاره به سطح عالی روابط دو کشور اظهار داشت: در دوره حضور در این سمت تلاش خواهم کرد روابط را ارتقا دهم و تمامی توافقات صورت گرفته در چارچوب کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور اجرایی شود.

در این دیدار راه‌ های همکاری‌های دو کشور در زمینه‌ های مختلف از جمله تکمیل خط سوم انتقال برق، اتصال شبکه برق جمهوری اسلامی ایران به گرجستان از طریق ارمنستان، آمادگی شرکت‌ های ایرانی برای مشارکت در طرح‌ های عمرانی و سرمایه گذاری در ارمنستان مورد گفت وگو طرفین قرار گرفت.

مذاکره در خصوص راه‌ های فعال‌ سازی وزارتخانه‌ های دو کشور در کمیسیون مشترک اقتصادی از دیگر موضوعات و محورهای مورد گفت وگو بین مقام های دو کشور بود.

ارمنستان با حدود ۳۰ هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ استقلال یافت، با ترکیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ایران هم مرز است.