«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه فلسطین اشغالی را برای دیدار با «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه ترک کرد.

به نوشته وبگاه روزنامه «جروزالم پست»، لیبرمن قبل از عزیمت به مسکو گفت: «در آستانه سفر کاری به روسیه هستم و تمرکز اصلی ما در زمینه امنیتی گسترش حضور ایران بوده و هست.»

او در توییتر هم نوشت: «تمرکز اصلی ساختار دفاعی ممانعت از استقرار ایران و نیروهای نیابتی این کشور در سوریه، بوده است.

این سفر یک روز پس از تشدید درگیری‌ها در نوار غزه و همچنین همزمان با تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای ممانعت از حضور متحدان ارتش سوریه در عملیات آزادسازی درعا انجام می‌شود.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی  نیز روز چهارشنبه تایید کرد که هفته آینده برای رایزنی علیه ایران، به اروپا سفر می‌کند.

بنابر اعلام دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی، نتانیاهو گفت: «هفته آینده به آلمان، فرانسه و انگلستانمی‌روم و با صدر اعظم [آلمان] آنگلا مرکل، رئیس‌جمهور [فرانسه] امانوئل ماکرون و نخست‌وزیر [انگلستان]ترزا می، دیدار می‌کنم.»

وی افزود: «من تحولات راهبردی منطقه‌ را به آن‌ها ارائه می‌کنم. این تحولات به تلاش‌ها برای متوقف کردن تجاوزگری ایران در سوریه و مناطق دیگر، مرتبط است.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد: «به ایران اجازه نخواهیم داد به تسلیحات هسته‌ای مجهز شود. ما به اقدام علیه هدف ایران برای ایجاد حضور نظامی در سوریه در برابر ما، ادامه خواهیم داد، آن هم نه فقط در جولان، بلکه در سراسر سوریه.»