دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه در نامه‌ای به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اعلام کرد نشست سنگاپور برگزار نمی‌شود.

رئیس جمهور آمریکا در نامه خود خطاب به کیم جونگ اون نوشت: دیدار از پیش برنامه ریزی شده دوازدهم ژوئن (سه شنبه ۲۲ خرداد ۹۷) برگزار نمی‌شود چون برگزاری چنین دیداری در حال حاضر، معقول و بجا نیست.

در این نامه همچنین از عباراتی نظیر «خطر بسیار بزرگ» و «خصومت آشکار» صحبت شده است.

ما بی نهایت از وقت، صبوری و تلاش شما در رابطه با مذاکرات اخیرمان و بحث و گفتگو‌ها در ارتباط با نشستی که دو طرف از مدت‌ها قبل به دنبال آن بودند و قرار بود دوازدهم ژوئن در سنگاپور برگزار شود، متشکریم. ما مطلع شدیم این نشست به درخواست کره شمالی بوده، اما از نظر ما کاملا بی ربط است. 

من بسیار علاقه‌مند به حضور در آنجا به همراه شما بودم. متاسفانه، با توجه به عصبانیت شدید و خصومت آشکاری که در تازه‌ترین اظهارات شما نمایان است، من احساس می‌کنم برگزاری این نشست که از مدت‌ها قبل برنامه ریزی شده بود در این مقطع زمانی نامناسب است؛ بنابراین اجازه دهید به استناد این نامه نشست سنگاپور برگزار نشود چرا که اکنون به مصلحت دو طرف ما، اما به زیان جهان است. شما درباره توانمندی‌های هسته‌ای‌تان صحبت کردید، اما توانمندی‌های هسته‌ای ما بسیار کلان و قدرتمند است و من از پروردگار می‌خواهم این توانمندی‌ها هرگز مورد استفاده قرار نگیرند.

من احساس می‌کردم گفتگویی فوق العاده بین شما و من شکل گرفته و در نهایت تنها این گفتگو است که اهمیت دارد. من روزی منتظر نشست با شما هستم. در این میان، از شما بابت آزادی گروگان‌هایی که اکنون در کنار خانواده‌هایشان و در خانه‌هایشان هستند، تشکر می‌کنم. این یک اقدام زیبا از روی حسن نیت بود و بسیار مورد تقدیر است.

اگر ذهنیت شما درباره مهمترین نشست ممکن تغییری کرد، درنگ نکنید و با من تماس گرفته یا نامه بنویسید. جهان و کره شمالی به ویژه یک فرصت بزرگ را برای صلحی پایدار و رفاهی عظیم از دست داد. این فرصت از دست رفته یک لحظه واقعا بد در تاریخ است.