معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در همایش رونمایی از کتاب الگوهای فرماندهی مطلوب که صبح امروز 22 اردیبهشت برگزار شد، گفت: فرماندهی در نیروی زمینی به عنوان گسترده ترین نیرو در سطح نیروهای مسلح بسیار مهم است. فرماندهی امروز با گذشته بسیار متفاوت است و کرامت انسانی در این مدیریت بسیار اهمیت دارد.

سیاری در ادامه تصریح کرد: الگوهای ما در فرماندهی؛ اسلام، قرآن، سیره اهل بیت علیهم السلام و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا است. بنابراین فرماندهی ما باید انقلابی و اسلامی باشد. داشتن نقشه برای اینکه کجا بودیم و به برکت انقلاب اسلامی کجا هستیم و به کجا می خواهیم برویم بسیار مهم است. باید بدانیم که با وجود تحریم به کجا رسیده ایم.

 ۱۰۰ درصد تجهیزات دفاعی را در داخل تولید می‌کنیم

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ما امروز ۱۰۰ درصد از تجهیزات دفاعی خود را در داخل تولید می‌کنیم و تقریبا نزاجا به خودکفایی رسیده است.

امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در همایش رونمایی از کتاب «الگوی فرماندهی مطلوب» که صبح امروز (شنبه22 اردیبهشت) در ستاد فرماندهی نزاجا برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: فرماندهی در نیروی زمینی بر 3 اصل ولایتمداری، عدالت محوری و شایسته سالاری استوار است.

وی افزود: در نیروی زمینی اعتقاد ما ولایت صراط مستقیم است. امروز در غیاب رسول اکرم و ائمه اطهار (ع)، ولی امر مسلمین به عنوان صراط مستقیم برای ما محسوب می شود. وظیفه ما شکرگزاری و اطاعت محض از فرامین مقام ولایت است که می‌تواند توانایی های ما را به منصه ظهور برساند.

امیر حیدری خاطرنشان کرد: کتاب "فرماندهی مطلوب از منظر فرماندهی کل قوا" یک دانشنامه کامل است. از سال 92 در سمینار فرماندهان نیروی زمینی بنده درخواست کردم که اصول یک فرماندهی مطلوب تبیین شود و تلاش کردیم به دلیل اهمیت موضوع، این بحث را در یک همایش جداگانه مورد تحقیق و بررسی قرار دهیم. امروز در حال برنامه ریزی هستیم که این کتاب را در دو واحد درسی در دانشگاه افسری قرار دهیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه آنچه که منویات رهبری در بحث مدیریت مطلوب است در این کتاب گردآوری شده، اظهار داشت: این کتاب نتیجه یک عمر به سمت قله‌ها حرکت کردن ارتش جمهوری اسلامی است. جهاد نزاجا جایگاهی بوده است که توانسته پتانسیل‌های نیروی زمینی را با هدایت‌های داهیانه مقام عظمای ولایت به منصه ظهور برساند.