در روزهای اخیر نحوه تخصیص طرح ترافیک خبرنگاران و محروم ساختن جمع کثیری از اصحاب رسانه از حق تردد در سطح شهر به منظور فعالیت اطلاع‌رسانی مؤثر، موجب اعتراضات گسترده اصحاب رسانه به عملکرد معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران شده است.

با توجه به سخنان محسن پورسید آقایی؛ معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران که روز گذشته در پاسخ به خبرنگاران گفته بود که ما حاضر هستیم مسئولیت رتبه‌بندی و انتخاب خبرنگاران را به معاونت مطبوعاتی بسپاریم؛ معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد به این مسئله ورود کرد.

با پیگیری و جلسه حضوری امروز مدیران انجمن نشریات کشور و تعاونی اصحاب رسانه با سلطانی‌فر؛ معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به دستور وی، معاونت مطبوعاتی طی نامه‌ای به معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران خواستار سهمیه خبرنگاران برای توزیع شد.

در این نامه خطاب به معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، آمده است:

«با توجه به مطلبی که جنابعالی در مصاحبه خود فرموده‌اید، خواهشمند است با توجه به افزایش قابل توجه نشریات و خبرنگاران، حداقل همانند سال گذشته یک هزار و ۲۷۰ سهمیه خبرنگاری را برای اولویت‌بندی و تأیید صلاحیت به این معاونت بسپارید.»

روابط عمومی معاونت مطبوعاتی اعلام کرده، امید است مسئولان ارشد شهرداری و اعضای شورای شهر تهران در مسیر خدمت به اصحاب رسانه، به پذیرش روند منطقی و قانونی اعطای سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران اقدام کنند.

1397021616475340714058853