بورگر در پیام خود آورده است: نمایش نتانیاهو بر اساس مدارکی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش از سال ۲۰۱۱ در اختیار داشته و فعالیت‌ها در رابطه با این پروژه در سال ۲۰۰۳ متوقف‌شده است.

وی افزود که سازمان جاسوسی آمریکا هم احتمالاً از این مساله آگاه بوده و اظهارات نتانیاهو بازیافت اطلاعات قدیمی است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز در اقدامی جدید با نمایش تصاویری، ایران را به انجام فعالیت‌های تسلیحات هسته‌ای مخفی متهم کرد.

او، با به نمایش گذاشتن تعدادی پوشه و لوح فشرده مدعی شد که رژیم صهیونیستی در یک عملیات اطلاعاتی توانسته به فایل‌های دیجیتال از اطلاعات مربوط به برنامه هسته‌ای نظامی ایران دست پیدا کند. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با نشان دادن این تصاویر ایران را متهم کرد که برای سال‌ها به مجامع بین‌المللی درباره برنامه هسته‌ای خود دروغ گفته است.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، پیش از اظهارات مضحک نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، او را به چوپانی دروغ‌گو تشبیه کرد که بازهم می‌خواهد درباره برنامه هسته‌ای ایران، سخن کذب و دروغ بگوید.

این اظهارات در حالی مطرح‌شده است که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب به‌عنوان بالاترین مقام جمهوری اسلامی ایران، استفاده از سلاح هسته‌ای را حرام شرعی اعلام کرده‌اند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز بارها تأکید کرده است که برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است و ایران به تعهداتش در خصوص برجام عمل کرده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قرار است ۲۲ اردیبهشت درباره تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران تصمیم‌گیری و خروج یا ماندن کشورش در برجام را اعلام کند. او هشدار داده که چنانچه برجام اصلاح نشود از این توافق خارج خواهد شد.

روز گذشته دفتر نخست‌وزیر انگلیس با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر حفظ توافق هسته ای ایران، اعلام کرد که سران انگلیس، فرانسه و آلمان توافق کردند برجام همچنان بهترین گزینه است.