سخنگوی شورای شهر تهران از تشکیل تیم پنج نفره در شورا برای گفت‌وگو با هفت کاندیدای پست شهرداری برای ارائه برنامه خبر داد.

علی اعطا در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه هیاتی پنج نفره متشکل از هاشمی، رسولی، امینی، آروین و بنده تشکیل شده که با هفت گزینه شهرداری تهران جلسه داشته باشیم، گفت: در فاصله چند روز آتی با گزینه های شهرداری به صورت مجزا جلسه خواهیم داشت تا در مورد برنامه‌های آنها و چارچوبی که باید در قالب آن برنامه را به شورا ازائه دهند گفت وگو کنیم.

وی با بیان اینکه این جلسات تا روز یکشنبه به پایان می رسد و بعد از آن کاندیدا مهلت دو هفته ای برای تدوین برنامه های خود دارند گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته هفت کاندیدا در روزهای ۱۶ و ۱۷ اردیبشهت(یکشنبه و دوشنبه) می بایست برنامه های خود را برای اعضای شورای شهر و اصحاب رسانه تشریح کنند که برهمین اساس مهلت دوساعته ای به هر کاندیدا داده می شود که در ساعت اول به تشریح برنامه های خود و در ساعت دوم به سوالات اعضا پاسخ دهند.

اعطا در مورد برنامه حضور و ارائه هفت کاندیدای شهرداری تهران در صحن علنی شورای شهر گفت: محمدابراهیم انصاری لاری اولین کاندیدایی خواهد بود که به ارائه برنامه می پردازد که برهمین اساس در روزیکشنبه ۱۶اردیبهشت ماه از ساعت ۸تا۱۰ برنامه های خود را تشریح می‌کند، پس اطز وی به ترتیب سیدمحمدافشانی از ساعت ۱۰:۳۰تا ۱۲:۳۰، سمیع الله حسینی مکارم از ساعت ۱۴ تا ۱۶ و حجت میرزائی از ساعت ۱۶:۳۰تا ۱۸:۳۰ برنامه های خود را شرح می دهند.

وی افزود: در روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه نیز محمود حجتی از ساعت ۸تا۱۰، پیروز حناچی از ساعت ۱۰:۳۰تا ۱۲:۳۰ و سیدمحمود حسینی از ساعت ۱۴تا ۱۶ برنامه های خود برای اداره شهر تهران را تشریح می‌کنند.

اعطا با بیان اینکه پس از استماع برنامه کاندیداهای شهرداری، نهایتا دو نفر به عنوان کاندیدای نهایی در روز ۱۸اردیبهشت ماه انتخاب می شوند گفت: براساس تصمیم شورای شهر تا روز ۲۳اردیبهشت ماه که شهردار تهران انتخاب می‌شود فرصت داریم تا با معاونین شهردار احتمالی آشنا شویم و در این مدت(از ۱۸تا ۲۳ اردیبهشت) معاونین پیشنهادی گزینه های شهرداری با کمیسیون های تخصصی جلسه داشته و برنامه های خود را شرح خواهند داد.