به گزارش روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، رژیم صهیونیستی تصمیم دارد نام «شهرک ترامپ» را بر روی ناحیه‌ای قرار دهد که قرار است سفارتخانه‌های کشور‌های مختلف در قدس اشغالی در آنجا ساخته شود.

 جروزالم پست در این‌باره نوشت: یواف گالانت، وزیر ساخت و ساز اسرائیل، پنج شنبه و در مصاحبه‌ای از نیویورک اعلام کرد به مقامات ارشد وزارتخانه اش دستور داده است روند برنامه‌ریزی و تصویب مکانی جدید را که سفارتخانه‌های کشور‌های مختلف در قدس اشغالی در آنجا ساخته خواهد شد، آغاز کنند.

بر اساس این گزارش، این هفته و حتی قبل از پیشرفت در برنامه انتقال سفارتخانه‌های جمهوری چک، رومانی و هندوراس، گالانت نامه‌ای به هِگای رُزنیک، مدیر کل وزارت ساخت و ساز، و وِرِد سولومون، آرشیتکت ارشد، نوشت و از آن‌ها خواست گروه ویژه‌ای تشکیل دهند که بلافاصله کار را برای یافتن مکان مناسب به منظور ساخت سفارتخانه‌های بسیاری کشور‌ها در قدس اشغالی آغاز کنند.

او در این نامه که منحصرا در اختیار جروزالم پست قرار گرفته است، از مقامات ارشد وزارتخانه‌اش خواسته است، تلاش‌ها را برای یافتن راه حلی به منظور اسکان کارکنان سفارتخانه‌ها آغاز کنند. در پی ارسال این نامه، مقامات وزارت ساخت و ساز رژیم صهیونیستی تشکیل جلسه داده و کار را بر روی این برنامه آغاز کرده‌اند.

گالانت دو نام را برای ناحیه‌ای که قرار است سفارتخانه‌ها در آنجا ساخته شوند، پیشنهاد کرده است. وی ابتدا نام «شهرک سفارتخانه‌ها» را پیشنهاد داد ولی سپس گفت احتمالا نام «شهرک ترامپ» را برای این ناحیه انتخاب می‌کند. علت این انتخاب، ابتکار عمل دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در انتقال غیرقانونی سفارت آمریکا به قدس اشغالی است که قرار است ماه آینده انجام شود.

گالانت گفته است دلایل امنیتی در انتخاب محل مناسب برای سفارتخانه‌ها نقش مهمی خواهند داشت. وی گفت وزارت خارجه  و شین بت (سازمان اطلاعاتی رژیم صهیونیستی) در ارزیابی‌ها برای تعیین این محل نقش مهمی ایفا می‌کنند.