خداداد افشاریان در پاسخ به سؤالی در مورد ادعاهای مطرح شده در برخی کانال‌های تلگرامی مبنی بر پرداخت رشوه به او در یک بازی حساس اظهار کرد: متأسفانه در دیداری که یکی از بهترین قضاوت‌ها را به همراه داوود رفعتی و حیدر شکور داشتیم با این اتهام سنگین مواجه شدیم که ادعایی علیه یک نفر نیست، بلکه چهره جامعه داوری این کشور را مخدوش کرده است.

کانال‌ها با آبروی افراد بازی می‌کنند

این داور با سابقه فوتبال کشور افزود: ظاهراً آقای رهبری‌فرد مصاحبه‌ای داشته و در آن ادعا کرده که تیم استیل‌آذین وقت 100 میلیون تومان به داور مسابقه داده تا یک پنالتی به نفع آنها بگیرد، اما بعد از اینکه این اتفاق نیفتاد، 95 میلیون آن را پس گرفتند؛ آقای رهبری‌فرد البته اسمی از من نیاورده، اما برخی کانال‌های تلگرامی براساس گمانه‌زنی‌ها اعلام کردند که این داور «افشاریان» بوده که واقعاً جای تأسف دارد که به این راحتی با آبروی افراد بازی می‌شود.

افشاریان ادامه داد: من داور بازی برگشت استیل‌آذین و سپاهان نوین اصفهان بودم که اگر اشتباه نکنم سه بر یک به نفع سپاهان نوین تمام شد و دیدار رفت آن نیز با داوری آقای قهرمانی صفر بر صفر تمام شد.

وی تأکید کرد: اگر خدای ناکرده با این آقایان به توافق می‌رسیدم که شک نکنید این کار را می‌کردم، دلیلی ندارد پول بگیریم با آبروی خودمان بازی کنیم، بعد پنالتی هم نگیریم و بعد پول را پس بدهیم؛ این اتهام واهی است و در شأن من و جامعه داوری نیست.

فیلم بازی را ببینید و بعد قضاوت کنید

این پیشکسوت داوری با بیان اینکه خداوند ناظر بر هر کرداری است، توضیح داد: من با جرأت می‌گویم، فیلم این بازی را ببینید، هر کس در این بازی حتی یک سوت اشتباه برای یک اوت یا کرنر هم نشان دهد من به او جایزه می‌دهم؛ این بازی یکی از بهترین قضاوت‌های من بوده و این حرف‌ها ظلم به من و فوتبال این کشور است.

افشاریان ابراز داشت: بیش از 200 مسابقه حساس فوتبال را در پایین و بالای جدول و حداقل 20 بازی حساس پلی‌آف قضاوت کردم و هیچ وقت نشد که برای یک بازی باری به هر جهت، ابلاغ بگیرم.

وی تصریح کرد: من یک لری هستم و شهامت بیان اشتباهاتم را دارم، مطمئن باشید که اگر کسی هم قصد چنین کاری داشته باشد، جرأت طرح آن را با من نخواهد داشت و فدراسیون فوتبال و دست‌اندرکاران فوتبال کشور خیلی خوب من را می‌شناسند.

این داور پیشکسوت بین‌المللی فوتبال گفت: من آبرویم را ذره ذره جمع کردم و شک نکنید به راحتی آن را از دست نمی‌دهم که بخواهم سابقه 20 سال داوری حرفه‌ای‌ام را با این کارها زیر سؤال ببرم.

حقم و آبرویم را تا آخر پیگیری‌ می‌کنم

وی بیان کرد: در تماسی که با آقای اصفهانیان، رئیس کمیته داوری گرفتم وی امروز شاکی شد و پرونده آن در کمیته اخلاق باز شده که انتظار دارم هیچ مماشاتی در این زمینه نشود و با شفافیت پیگیری و احقاق حق شود.

افشاریان از شکایت خود از برخی کانال‌های تلگرامی هم خبر داد و افزود: این ادعا یک افترای مطلق بوده و اگر لازم باشد صدها بار تهران می‌روم تا از آبروی خودم و جامعه داوری دفاع کنم.