حجت الاسلام محمدجعفر منتظری روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه دادستان های قدیم و جدید بندرعباس افزود: دشمن، امنیت ایران را هدف قرار داده و با سرمایه گذاری های بی حد و حصر و تشکیل اتاق های فکر، به دنبال گرفتن امنیت از جمهوری اسلامی ایران است. 

وی تصریح کرد: دشمن یک روز در قالب حوادث دی ماه گذشته و یک روز به صورت حادثه پاسداران و پوشش و قالب دراویش وارد می شود که مردم هر جا اثری از دشمن مشاهده کنند بلافاصله با بصیرت و توانمندی حضور پیدا کرده و توطئه ها را خنثی می کنند. 

دادستان کل کشور تصریح کرد: دخالت دشمن در این حوادث توهم نیست و مدارک و تصویرهایی از حضور سران این حوادث در کشورهای غربی وجود دارد. 

به گفته منتظری این افراد پس از حضور در کشورهای غربی، خطوط و سیاست های خصمانه را گرفته و در برگشت به ایران با استفاده از افراد مزدور و غافل، آن ها را اجرا می کنند که حادثه خیابان پاسداران مصداق دقیق همین موضوع است. 

وی هم چنین ضمن هشدار نسبت به مساله نفوذ دشمن با استفاده از افرادی که اعتماد بخش هایی از نظام را جلب می کنند اظهار داشت: اتفاق های حوزه محیط زیست نیز با طرح نفوذ شکل گرفت. 

دادستان کل کشور ادامه داد: این پرونده از مدت ها قبل رصد می شد و توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کارهای خوبی صورت گرفت که اندکی از آن در رسانه ملی نمایش داده شد. 

حجت الاسلام منتظری توضیح داد: در این ماجرا دشمن از استادی که در دانشگاه امام صادق (ع) فعالیت می کرد استفاده کرد که به عنوان خدمت به مردم و صیانت از محیط زیست وارد شده بود. 

وی با ذکر این نکته که مجاز نیست برخی مسائل و زوایا را مطرح کند اظهار داشت: این استاد دانشگاه در اولین بازجویی زمانی که با مدارک روبرو می شود از بازجوی خود درخواست فرصت می کند تا در جلسه بعدی مسائل را بازگو کند و در فاصله انتقال از محل بازجویی به محل نگهداری تصمیم به خودکشی گرفت و فیلم ضبط شده از رفتار وی، کیفیت کار را نشان می دهد. 

دادستان کل کشور اضافه کرد: از این نمونه ها که در پوشش خدمت در حال خیانت هستند، برخی دستگیر شده و برخی نیز از کشور فرار کرده اند که تاکید برروی شناسایی نفوذی ها و دو تابعیتی ها به همین دلیل است. 

وی خاطر نشان کرد: شناسایی و کشف دو تابعیتی ها مشکل است اما نیروهای اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی ابزار لازم برای شناسایی آن ها را دارند. 

منتظری گفت: انتظار می رود رئیس جمهوری نیز هیاتی را برای بررسی این موضوع تشکیل دهد و این هیات برای شناسایی نفوذی ها و دو تابعیتی ها در دستگاه های اجرایی کمک کند. 

وی فرار فردی با میلیاردها تومان سرمایه مردم از کشور را یکی دیگر از مصادیق این موضوع معرفی و اضافه کرد: اگر در گذشته برای شناخت نفوذی ها اهتمام بیشتری داشتیم، با این مسائل مواجه نمی شدیم. 

به گفته دادستان کل کشور دستگاه قضایی نیز در این زمینه مسئولیت دارد و دادستان ها باید ضمن حضور و رصد مسائل سیاسی با نیروهای اطلاعاتی و امنیتی و نیروی انتظامی هماهنگی و هم افزایی داشته باشند. 

وی تاکید کرد: در این زمینه تمام توان خود را به صحنه می آوریم تا خروجی و نتیجه آن آسایش و امنیت مردم باشد و حوادث و ناامنی به حداقل ممکن برسد. 

حجت الاسلام منتظری با اشاره مجدد به حوادث خیابان پاسداران اظهار داشت: در این ماجرا پنج نفر از ماموران نیروی انتظامی و بسیج مظلومانه، ناجوانمردانه و داعش صفتانه به شهادت رسیدند. 

وی ادامه داد: از رسانه های خارجی و شبکه های مجازی آن ها انتظاری نیست و می توانند هرچیزی بگویند اما در داخل کشور برخی افراد حرف هایی در این زمینه می زنند که در مسیر اهداف دشمن است. 

منتظری در آخرین بخش سخنان خود در این مراسم، امنیت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز و حفظ حقوق عمومی را از اولویت های کاری دادستان جدید بندرعباس معرفی کرد. 

وی تصریح کرد: از دادستان بندرعباس و دادستان های دیگر شهرهای هرمزگان می خواهیم مصرانه بحث دفاع از حقوق عمومی را در اولویت قرار دهند. 

دادستان کل کشور هم چنین نظارت بر دادسراها را از وظایف و اولویت های کاری و تکالیف جدید دادستان مرکز معرفی و تاکید کرد: دادسراها پیشانی دستگاه قضایی هستند که اگر خوب عمل کنند رضایت مندی عمومی مردم را به دنبال خواهد داشت. 

در این مراسم سعید اسدی به دلیل ۱۰سال خدمت در جایگاه دادستان بندرعباس مورد تکریم قرار گرفت و ابوالفتح ابوالهادی به عنوان دادستان جدید مرکز استان هرمزگان معرفی شد.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.