احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز (۱۰ بهمن ماه) با عبور موج ضعیفی از کشور در ارتفاعات زاگرس شمالی و مرکزی در غرب کشور، البرز مرکزی و بخش‌هایی از مناطق مرکزی کشور بارش پراکنده برف پیش بینی می‌شود.

 

وی افزود: امروز در برخی مناطق جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که احتمال وقوع پدیده گرد و خاک به سبب وزش باد شدید دور از انتظار نخواهد بود.

 

 یخ‌زدگی معابر در نیمه شمالی کشور

به گفته وظیفه، از فردا روند افزایش تدریجی دما در غالب مناطق کشور رخ خواهد داد اما به سبب دمای زیر صفر در اکثر مناطق نیمه شمالی کشور طی سه روز آینده، احتمال یخ‌زدگی معابر عمومی و جاده‌های بین شهری وجود دارد و در این مدت احتمال ریزش بهمن به سبب انباشت برف در مناطق برفگیر جاده‌های کوهستانی پیش بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه اظهار کرد: در سه روز آینده مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز به سبب وزش باد شدید مواج پیش بینی می‌شوند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان وضعیت جوی تهران را طی دو روز آینده پیش‌بینی کرد و گفت:‌ آسمان تهران فردا و پس فردا (۱۱ و ۱۲ بهمن ماه) صاف همراه با وزش باد خواهد بود همچنین بیشترین و کمترین دمای تهران طی دو روز آینده به ترتیب ۲ و ۷- درجه سانتیگراد و ۴ و ۴- درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.