در هفته های اخیر قیمت انواع میوه و تره بار در بازار تغییر چندانی نداشت و تنها نرخ محصولاتی از قبیل نارنگی، خرمالو و گوجه فرنگی در بازار دستخوش تغییر و تحولاتی قرار گرفته است.

آخرین بررسی از بازار میوه و تره بار حاکی از آن است که قیمت هر کیلو نارنگی ۴ هزار و ۸۰۰ تا ۸ هزار ، پرتقال جنوب ۷ تا ۸ هزار، پرتقال شمال ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ ، سیب ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار، انار ۶ تا ۷ هزار و ۵۰۰ و گوجه فرنگی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان است.

یکی از فروشندگان می گوید: کمبود زمینه نارنگی، خرمالو و گوجه فرنگی در میدان دلیل اصلی نوسان قیمت این محصولات به شمار می رود.

علی صابری رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار از رکود حاکم بر بازار میوه و تره بار خبر داد و گفت: با توجه به جریان های اخیر، رکود سنگینی بر بازار تمامی اقلام از جمله میوه حاکم شده است.

وی افزود: همه ساله در این فصل قیمت گوجه فرنگی با نوساناتی در بازار روبرو می شود که با عرضه انبوه محصول در روزهای آینده ، دوباره قیمت ها کاهش خواهد یافت.

صابری ادامه داد: با توجه به فراوانی و رکود بازار، قیمت تمامی محصولات ۵ تا ۱۰ درصد کاهش یافته است.

این مقام مسئول قیمت هر کیلو لیمو شیرین را ۳ هزار و ۲۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: نرخ هر کیلو انار ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار، انگور شاهرودی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰، پرتقال شمال هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار، پرتقال جنوب ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی با اشاره به نرخ سایر میوه ها در بازار بیان کرد: هر کیلو خیار رسمی با نرخ هزار و ۳۰۰  تا هزار و ۶۰۰، خیار گلخانه هزار و ۷۰۰ تا ۲ هزار و ۲۰۰، سیب هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰،کیوی هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، نارنگی یافا هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، نارنگی انشو هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار  و هندوانه هزار تا هزار و ۸۰۰ تومان در میدان عرضه می شود.

رئیس اتحادیه اصناف بارفروشان میوه و تره بار نرخ هر کیلو گوجه فرنگی گلخانه ۴ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: همچنین قیمت هر کیلو گوجه فرنگی نو هزار و ۷۰۰ تا ۲ هزار و ۲۰۰، پیاز هزار تا هزار و ۳۰۰، سیب زمینی ۶۰۰ تا ۹۰۰، فلفل دلمه سبز هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار، فلفل دلمه رنگی ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار، شلغم هزار تا هزار و ۳۰۰ تومان است.

وی نرخ هر کیلو لیمو ترش سنگی ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار و ۵۰۰، لوبیا سبز ۳ هزارو ۵۰۰ تا ۴ هزار، کاهو رسمی هزار تا هزار و ۲۰۰ و بادمجان هزار و ۵۰۰ تا هزار و ۸۰۰ تومان است.

به گفته صابری؛ قیمت هر کیلو سبزی خوردن هزار تا هزار و ۳۰۰ و سبزی جور(پلو،آش،قورمه) ۷۰۰ تا هزار تومان است.

این مقام مسئول بازار میوه در روزهای آتی را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا، امکان پیش بینی قیمت در روزهای آتی وجود ندارد.