امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی، چهارشنبه‌شب در جشن پیروزی جبهه مقاومت و آیین بزرگداشت شهدای مدافع حرم در مجموعه ورزشی بوستان دامغان در استان سمنان، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، پدافند هوایی را اولویت اصلی نیروهای مسلح دانست و افزود: امروز به لطف خون شهیدان، آسمان ایران امن ترین مکان برای دوستان و جهنمی برای دشمنان است که در هر جای کشور وارد شوند با نشانه‌گیری نیروهای پدافند هوایی به سرعت نابود خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: دشمن بارها از راه زمین و هوا ایران را مورد حمله قرار داده است که در تمام مراحل شکست خورده‌اند و امروز با سیطره کامل نیروهای دریایی، زمینی و هوایی در ایران، این مرز و بوم دیگر جای دشمن نخواهد بود.

وی بیان کرد: سربازان ایران اسلامی همچون شهید حججی ها، با غیرت در برابر دشمن ایستادگی کرده و ثابت کردند سیاست ما در گرو دین ما است که این روحیه در جوانان ایرانی حاصل نجوای دشمن شناسی والدین در گوش فرزندان است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) به ضرورت شناخت همه‌جانبه دشمن اشاره کرد و افزود: دشمن امروز ما آمریکا است که منافع خویش را بر حیات و زندگی ما ترجیح می دهد که در این مقطع، تنها شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار پاسخ محکم به دشمن است.

اسماعیلی با بیان اینکه فرهنگ دشمن با فعالیت های مستکبرانه خود با خون‌ریزی اجین شده است، اضافه کرد: امروز آمریکا در ۱۰۰ کشور حضور دارد که حضور او در ابتدا نظامی بوده و درادامه به فرهنگ و دین آن کشور صدمه وارد می کند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) به تلاش دشمن در جهت ایجاد تفرقه بین سپاه و ارتش در جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز بسیج، سپاه و ارتش بیش از هر زمان دیگری پشتیبان هم هستند و در تمام زمینه ها با حضور خود، دشمن را شکست داده و نقشه های او را نقش بر آب کردند.

شهیدان مدافع حرم سید علی اصغر شنایی، مهدی خراسانی و سعید علیزاده سه شهید مدافع حرم مدفون در شهرستان دامغان هستند.