به گزارش ایرنا، «امجد قاسم آقا» در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد در پاسخ به اتهامات عبدالله المعلمی نماینده عربستان سعودی که حضور ایران در سوریه را در حمایت از تروریسم دانسته بود، این مطلب را مطرح کرد.

نماینده سوریه که اظهارات خود را با نیشخندی به نماینده سعودی آغاز کرد، افزود: نماینده عربستان به کشورم و حضور نیروهای ایرانی در آن اشاره کرد، باید بگویم این یک دفاع مشترک بین ما و ایران است و به این روابط گرم افتخار می کنیم.

امجد قاسم آقا ادامه داد: همچنین به روابط گرم با روسیه هم افتخار می کنیم که در مقابله با داعش و النصره که مورد حمایت نظامی و مالی سعودی ها هستند، همکاری می کنند.

وی با تاکید بر این که همکاری ایران، روسیه و سوریه در مقابله با تروریسم و داعش است و ما به این همکاری افتخار می کنیم، اضافه کرد: من باید نکته کوچکی را به سفیر سعودی بگویم شاید متوجه شود در گذشته چه اتفاقی افتاده است؟

نماینده سوریه اظهار کرد: در جنگ خندق که قبایل عرب در محضر رسول خدا(ص) در مدینه منوره جمع شده بودند، سلمان فارسی پیشنهاد داد تا اطراف مدینه را خندق حفر کنند. این پیشنهاد سلمان فارسی قریش را از دست کفار نجات داد.

امجد قاسم آقا اضافه کرد: حال باید از سعودی ها پرسید در این جا هم ایران در امور اعراب دخالت کرد؟ آیا در زمان رسول خدا، فرمانده سپاه، ایرانی نبود؟

وی تاکید کرد: اتهاماتتان ربطی به روابط قوی و برادرانه ما ندارد و امروز هم افتخار می کنیم که این روابط صمیمی را اعلام کنیم. ما از نیروهای ایرانی برای کمک به سوریه در مقابله با تروریست ها تشکر می کنیم و از نیروهای روسیه هم قدردانی می کنیم که ما را در مقابله با تروریسم کمک می کنند.