به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، روز شنبه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا مجددا کلاه بیسبال مشهورش که منقش به عبارت USA است را به سر کرده و برای چهارمین آخر هفته متوالی عازم باشگاه گلف متعلق به خود در ویرجینیا شد.

شبکه ان‌بی‌سی آمریکا محاسبه کرده که ترامپ مجموعا ۹۶ روز از ۲۸۲ روز از ریاست جمهوری خود را در یکی از املاکش سپری کرده که در میان آنها ۷۶ روز را تنها در یکی از زمین‌های گلف بوده که به طور میانگین می‌شود یک روز از هر سه روز.

ترامپ تعطیلات آخر هفته قبلی را نیز هم در روز شنبه و هم در روز یکشنبه در باشگاه گلف خود در ویرجینیا سپری کرد. یک هفته بعد از آن نیز با قانونگذاران آمریکایی به بازدید از این باشگاه رفت.

روز اول اکتبر تنها آخر هفته‌ای بود که ترامپ ویرجینیا را ترک کرد و به بازدید تورنمنت گلف جام روسای جمهور در باشگاه ملی گلف لیبرتی در نیوجرسی رفته و در آنجا به تیم برنده آمریکایی جام روسای جمهور را اهدا کرد.

ترامپ چندین سال از باراک اوباما، رئیس‌جمهور قبل از خود به خاطر "بیش از حد پرداختن" به بازی گلف در زمین ریاست جمهوری انتقاد می‌کرد.

یک پایگاه آمریکایی گزارش داد که ترامپ تا دهم اکتبر، ۲۹ روز را صرف بازی گلف کرده بود که در مقام مقایسه در این مدت از ریاست جمهوری‌اش ۲۲ روز گلف بازی کرده بود.

با این حال فعالیت‌های ترامپ به سختی ردیابی می‌شوند چون دولت او اغلب در تایید اینکه آیا او گلف بازی کرده خودداری می‌کند و معمولا عموم مردم در شبکه‌های اجتماعی مکان حضور رئیس‌جمهور را تایید می‌کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا هیچ مراسم عمومی برای این تعطیلات آخر هفته خود برنامه‌ریزی نکرده و کارمندان او می‌گویند او معمولا در باشگاه‌های گلفش پذیرای نشست‌ها بوده یا کار می‌کند.