به گزارش عصر ایران؛ در آخرین برنامه نود در پاییز ۹۵ شهاب حسینی بازیگر محبوب و دوست داشتنی سینمای ایران مهمان عادل فردوسی‌پور بود. در این برنامه برنده نخل طلای کن از فوتبال و البته سینما سخن گفت. او گفت مسی را به رونالدو ترجیح می‌دهد و اعلام کرد که بازیکن محبوب من در تمام ادوار زیدان است.خون سردی و آرامش زیزو مثال زدنی است.

شهاب خان حسینی در هنگامه‌ای به برنامه نود آمد که مصاحبه محمد جواد ظریف وزیر خارجه دولت یازدهم، سال گذشته به دلیل اینکه فوتبالی نبود پخش نشد. ماجرای پخش نشدن مصاحبه ظریف به زمان ریاست «سرافراز» برمی‌گردد. انتشار یک عکس از مصاحبه ظریف و عادل در فضای مجازی باعث شد همه شهر بفهمند که قرار است در شب یلدای ۹۴ مصاحبه محمد جواد ظریف بعد از توافق هسته‌ای از برنامه نود پخش شود.

انتشار همین عکس باعث شد تا مخالفان ظریف دست به کار شوند و بگویند که برنامه فوتبالی جای آدم‌های غیرفوتبالی نیست. روزنامه «وطن امروز» علیه این مصاحبه یادداشت نوشت به مجری نود لقب «سیاسی پور» داد. حتی این روزنامه از رییس وقت صداوسیما خواست که این مصاحبه پخش نشود.

وقتی برنامه نود در آن دوشنبه آغاز شد همه منتظر دیدن مصاحبه ظریف بودند که ناگهان عادل فردوسی‌پور اعلام کرد این مصاحبه پخش نخواهد شد. او در ابتدای برنامه‌اش گفت:« در ابتدای برنامه اش گفت: «مسوولان صداوسیما صلاح ندیدند مصاحبه ورزشی ما با وزیر خارجه پخش شود. ما برای ویژه برنامه امشب با وزیر امور خارجه گفتگوی ورزشی را انجام دادیم که مسوولان صداوسیما صلاح ندیدند این مصاحبه پخش شود. ان شاءالله بزودی این مصاحبه پخش می شود و من برای اینکه امشب مصاحبه روی آنتن نرفت از ایشان عذرخواهی می کنم.»

بعد از پخش نشدن این مصاحبه این سوال در اذهان ایجاد شد که چرا این گفت‌وگو پخش نشد. شایعات مختلف در فضای مجازی حکایت از این داشت که رییس وقت صداوسیما مخالف اصلی پخش این برنامه بوده است. بعد از اینکه روابط عمومی صداوسیما در این مورد اطلاعیه‌ای صادر کرد مشخص شد که این شایعات چندان هم بی ربط نبوده است.

در مطلب روابط عمومی سازمان صداوسیما آمده بود:

«پیرو موضع‌گیری سخنگوی وزارت امور خارجه درباره مصاحبه مجری برنامه ورزشی «۹۰» با وزیر محترم امور خارجه، ذکر نکاتی برای اطلاع افکار عمومی ضروری است؛

۱ -گفت‌وگو و مصاحبه با رجل سیاسی، مذهبی و شخصیت‌های مختلف تابع میل و نظر شخصی تهیه‌کننده یا عوامل برنامه نمی باشد. درصورتی که شبکه‌ای قصد انجام مصاحبه با این‌ افراد را داشته باشد، مسئولان شبکه از مصاحبه‌شونده به طور رسمی دعوت بعمل می‌آورند تا مصاحبه انجام شود و این روالی است که در همه رسانه‌ها مرسوم است.

۲ -در موضوع مصاحبه مجری برنامه ورزشی نود با رئیس دستگاه دیپلماسی هیچ‌گونه درخواستی از سوی شبکه سه سیما برای انجام مصاحبه با جناب آقای دکتر ظریف ارسال نشده است و مجری برنامه شخصاً و بدون اطلاع و هماهنگی با شبکه به انجام این مصاحبه و اعلام خبر پخش آن مبادرت ورزیده است.

-۳ برنامه ورزشی نود که سال‌ها از عمر آن می‌گذرد، یک برنامه صرفاً ورزشی و آن هم در حوزه فوتبال است و تمام تلاش دست‌اندرکاران شبکه سه، ساماندهی برنامه برای پاسخگویی به مطالبات ورزشی مخاطبان در حوزه تخصصی فوتبال و تحلیل و بررسی این رشته ورزشی است.

۴- درخصوص اینکه وزارت امور خارجه نامه رسمی از طرف مسئولان سازمان را برای انجام مصاحبه درخواست نکرده خود باید پاسخگو باشد، اما اینکه تهیه‌کننده بدون اطلاع و هماهنگی مسئولان شبکه اقدام کرده است از سوی سازمان پیگیری می‌شود.»

قسمت سوم این اطلاعیه به شدت قابل توجه است و می‌شود به واسطه این بند از مسئولان صداوسیما پرسید، مگر شهاب حسینی یک چهره ورزشی است که مهمان برنامه نود شد؟ تبعیض‌های اینگونه صداوسیما به عنوان یک رسانه ملی برای مردم قابل درک نیست. آنها می‌پرسند اگر شهاب می‌تواند به برنامه نود بیاید چرا ظریف نمی‌تواند؟ آیا واقعا برای تلویزیون شهاب و ظریف باهم فرق می‌کند؟

در این میان شاید عده‌ای بپرسند که تصمیمات رییس وقت صداوسیما چه ربطی به مسئولان فعلی این سازمان دارد؟ در پاسخ به این سوال هم باید گفت اگر علی عسگری به عنوان رییس صداوسیما مخالف این رفتار سلف خود است چرا اجازه پخش این مصاحبه را به عادل فردوسی پور نمی‌دهد. هنوز هم بسیاری دوست دارند ببیند فردوسی پور به ظریف چه گفته است و چه شنیده است.

در ادامه کاش شهاب حسینی بگوید بنا بر بند اول این اطلاعیه کدام یک از مسئولان شبکه سه از او برای شرکت در این برنامه دعوت کرده است.

کاش همانطور که مصاحبه شهاب عزیز از برنامه نود پخش شد گفت‌وگوی ظریف از هم برنامه عادل خان فردوسی پور پخش می‌شد.آن گاه دیگر با قاطعیت نمی شد گفت تلویزیون نگاه خاص خود را دنبال می کند.