فرمانده سپاه قدس استمرار دشمنی دشمنان و استفاده از انواع تاکتیک ها برای مقابله با نظام اسلامی را دلیل بر اهمیت و عظمت این انقلاب الهی دانست و عنوان کرد: جریان ملی گرایی در ایران دروغ است.

به گزارش مهر، سردار قاسم سلیمانی عصر پنجشنبه در اولین مراسم سالگرد شهید حسن شاطری که در گلزار شهداء سمنان در همجواری امام زاده یحیی (ع) برگزار شد ضمن بیان اینکه امام (ره) پایه گذار حکومتی بر پای مذهب بود اظهار داشت: امام دو ویژگی به جهان اسلام داد و مانع از سیر نزولی آن شد.

وی با اشاره به این مطلب که حمایت از مبارزان و جریان های اسلامی و دفاع از اسلام و مسلمین در برابر تجاوزها به جهان اسلام از جمله وی‍ژگی های انقلاب اسلامی ایران است افزود: در این دو بعد، ایران انحصاری عمل می کند و کسی این قابلیت را ندارد.

فرمانده سپاه قدس، استمرار دشمنی دشمنان و استفاده از انواع تاکتیک ها برای مقابله با نظام اسلامی را دلیل بر اهمیت و عظمت این انقلاب الهی دانست و عنوان کرد: جریان ملی گرایی در ایران دروغ است.

وی همچنین اضافه کرد: ملی گرایی در ایران با هدف مقابله با اسلام و مذهب ایجاد شد.

سلیمانی از درک کردن دشمنان در زمینه اهمیت و بزرگی انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: دشمنان اهمیت و عظمت انقلاب اسلامی را به خوبی درک کرده اند.

فرمانده سپاه قدس، گفت: انقلاب اسلامی تراوش فکر، ذهن، شجاعت و فقه حضرت امام خمینی (ره) بود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه امام بعد از معصومین بی نظیر بود، تصریح کرد: این سخن بی نظیری از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است که در خصوص نقش و جایگاه امام راحل بیان شده.

سلیمانی، شهدا را ماندگار ترین چهره های کشور دانست و گفت: شهدا جامعه را به سمت مذهب و انقلابی گرایی هدایت می کنند.

فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه شهید شاطری از لحاظ رفتاری و اخلاقی الگو بود عنوان کرد: این بزرگوار یک مدل و الگو بود و باعث صدور انقلاب شد و مذهب را در دلها زنده و عزیز کرد.

سلیمانی اظهار داشت: بزرگی شاطری همین قدر که وقتی شهید شد تمام ادیان در جنوب لبنان و حتی در کلیساها برای بزرگداشت وی مجلس برگزار کردند.

وی با اشاره به این مطلب که شهید شاطری معروف به مهندس حسام خوشنویس یکی از فرماندهان سپاه قدس و مسئول بازسازی جنوب لبنان بود، گفت: این شهید بزرگوار در دوران دفاع مقدس در حوزه مهندسی جنگ، جاده سازی و راهسازی مناطق جنگی فعالیت داشت و با پایان یافتن جنگ در بازسازی کردستان و افغانستان به فعالیت پرداخت.

فرمانده سپاه قدس با تاکید بر اینکه شهید شاطری پس از جنگ ۳۳ روزه مسئول بازسازی جنوب لبنان شد و از جمله اقدامات وی می توان به بازسازی کلیساهای جنوب لبنان و بازسازی و تعمیر راه ها و پل ها و نیز ساخت مسجد قدس در مرز اسرائیل و لبنان اشاره کرد، افزود: وی اواخر سال گذشته در مسیر دمشق به بیروت و در جریان رسیدگی به کارهای ستاد بازسازی به دست مزدوران صهیونیستی به شهادت رسید.

مراسم اولین سالگرد شهادت شاطری با حضور فرمانده سپاه قدس، مردم و خانواده شهدا و نیز مسئولان استان سمنان با برنامه های متعددی در زمینه سازندگی و دفاع مقدس برگزار شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.