آرشیو روزنامه شماره ۵۱۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۱۲۲

 • دامنه نوسان، مانع نزول

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص سایر واسطه‌گری‌های مالی در هفت روز کاری قبل یک روز مثبت به خود ندید و اگر دامنه نوسان نامتقارن نبود، حتما بیش از ۱۰۰ واحدی که در حال‌حاضر کاهش یافته، نزول می‌کرد. در این مدت از سطح ۱۶ هزار و ۲۰۰ واحد به محدوده ۱۶ هزار و ۱۰۰ واحد رسید، که بی‌رمق بودن معاملات در این صنعت کاملا مشهود است. سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر بر این باور هستند که شاخص این صنعت روند نزولی کوتاه‌مدت را شکسته است و در حال‌حاضر با توجه به حضور در بالای دو میانگین متحرک ۲۰۰ و۱۵۰ روزه احتمال بالا رفتن قیمت‌ها در این صنعت بسیار زیاد است. از طرفی سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز و حتی بعضی از سرمایه‌گذاران با ریسک معمولی روند نزولی میان‌مدت را مشاهده می‌کنند و منتظر شکستن آن به سمت بالا هستند‌ تا موج جدیدی از امیدواری‌ها به این صنعت باز‌گردد.
 • در انتظار صعود کوتاه

  اشکان حسینی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص ۳۰ شرکت بزرگ با توجه به چارت به نظر در تایم روزانه در یک دیامتریک قرار دارد که با توجه به اینکه در پایین میانگین ۱۰۰ روزه قرار دارد فعلا روند صعودی دیده نمی‌شود و هم اکنون در حال تکمیل موج F است که انتظار یک صعود کوتاه تا ۶۶۸۰۰ واحد داریم که این ناحیه برخورد به میانگین ۱۰۰ روزه و فیبوی ۵/ ۰ است. پس از این حرکت انتظار یک نزول داریم که تا کف قبلی در محدوده ۵۲هزار واحد می‌تواند نزول کند.
 • رشد ارزش سهام عدالت

  دنیای اقتصاد: در جریان دادوستد‌های روز گذشته بازار سرمایه ارزش سهام عدالت (۵۰۰ هزار تومانی) ۶۱ هزار تومان افزایش یافت. بر این اساس مجموع ارزش این پرتفو با ۶/ ۰درصد رشد به ۹ میلیون و ۱۵۹ هزار تومان رسید. رشد ارزش این سهام در حالی رخ می‌دهد که شاخص کل بورس ۴/ ۰درصد افزایش ارتفاع داد. ترکیب سهام عدالت از نماد‌هایی شاخص‌ساز تشکیل شده و به‌طور کلی نوسان آن‌ با شاخص کل همساز شده است. در روز گذشته فخوز با ۹/ ۳درصد، فولاژ، ۷/ ۵درصد، ‌فارس، ۳۵/ ۰درصد، شبریز ۵۷/ ۴درصد، شگویا ۸۵/ ۱درصد، فولاد ۲۵/ ۲ درصد و کگل با ۹۵/ ۴ درصد رشد از نماد‌های مثبت این پرتفو بودند.
 • بسته شدن ۴۰۵ نماد در صف فروش

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو‌خوانی‌ها صف‌های خرید و فروش را به تفکیک صنایع و همچنین پرنوسان‌ترین سهام در بازار مورد بررسی قرار داده است. همچنین نماد‌هایی که حجم معاملات آنها رشدی چشم‌گیر داشته‌اند شناسایی شده‌اند.
 • معرفی نسبت‌های مالی

  زهره صفری کارشناس بازار سرمایه
  نسبت‌های مالی با توجه به کارکردشان، در چند دسته کلی طبقه بندی می‌شوند: نسبت‌های فعالیت، نسبت‌های نقدینگی، نسبت‌های نقدشوندگی و نسبت‌های سودآوری. هر یک از این نسبت ها، اطلاعات متفاوتی از عملکرد مالی یک مجموعه را در اختیار تحلیلگران و سایر ذی نفعان قرار می‌دهد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر