آرشیو روزنامه شماره ۵۰۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۹۴

 • ادامه روند اصلاحی

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص صنعت زراعت از حدود ۱۰ روز قبل بیش از ۱۸ درصد کاهش داشت و از محدوده ۲۳۱ هزار و ۳۰۰واحد به محدوده ۱۸۸ هزار و ۲۰۰ واحد رسید. در روزهای گذشته روند نزولی کوتاه‌مدت و میان‌مدت ادامه داشت و در مهم‌ترین اتفاق محدوده ۱۹۷ هزار و ۷۰۰ واحد به سمت پایین شکسته شد تا نقش این سطح قیمتی از حمایت به مقاومت تبدیل شود به این ترتیب سرمایه‌گذاران که توانایی تحمل ریسکی معمولی را دارند و همچنین بازده معقول هم از سرمایه‌گذاری خود انتظار دارند، دیگر ریسک حضور در این صنعت را نخواهند پذیرفت و احتمالا با ضرر از این صنعت جدا شوند. با توجه به حضور شاخص در منطقه مهم قیمتی، احتمال اصلاح در روند نزولی در چند روز آینده نیز وجود دارد؛ ولی با توجه به نزولی بودن روند میان‌مدت و کوتاه‌مدت فعلا احتمال کاهش قیمت‌ها بیش از افزایش قیمت هاست.
 • گروه زراعت و دامداری؛ بدون رشد

  امیر فرید / تحلیلگر بازار سرمایه
  گروه زراعت و دامداری یکی از صنایعی است که به‌طور مستقیم روی سبد خانوار اثرگذار است. عمده تولیدات شرکت‌های این صنعت را شیر و گوشت تشکیل داده است.
 • سهام عدالت به کانال ۹ میلیون تومانی برگشت

  ارزش سهام عدالت (۵۰۰ هزار تومانی) در روز‌های اخیر و با ریزش قیمت سهام در بازار سرمایه کانال ۹ میلیون تومان را از دست داده بود. اما با برگشت بازار، ارزش این پرتفو نیز افزایش یافته است. درحالی‌که روز گذشته شاخص کل بورس تنها ۱/ ۰درصد مثبت بود و بسیاری از سهم‌ها در این روز در صف فروش بسته شدند، سهام عدالت توانست نزدیک به ۲درصد رشد را تجربه کند. بر این اساس ارزش سهام عدالت به ۹میلیون و ۱۴هزار تومان رسید.
 • بسته‌شدن ۲۵۳ نماد در صف فروش

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو‌خوانی‌ها صف‌های خرید و فروش را به تفکیک صنایع و همچنین پرنوسان‌ترین سهام در بازار مورد‌بررسی قرار داده است. همچنین نماد‌هایی که حجم معاملات آنها رشدی چشمگیر داشته‌اند، شناسایی شده‌اند.
 • بررسی حقوق صاحبان سهام

  زهره صفری کارشناس بازار سرمایه
  حقوق صاحبان سهام بخشی از صورت‌وضعیت مالی (ترازنامه) است که با نام ارزش‌ویژه نیز شناخته شده است. این آیتم نشان می‌دهد که چه بخشی از دارایی‌های مجموعه تحت‌تملک صاحبان سهام است و میزان مالکیت آنها را نمایان می‌کند. در واقع حقوق صاحبان سهام، میزان تملک یا سهم یک فرد حقیقی یا حقوقی را از ارزش یک شرکت بیان می‌کند. طبق معادله اساسی حسابداری، حقوق صاحبان سهام از کسر‌کردن بدهی‌ها از دارایی‌ها به‌دست می‌آید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر