آرشیو روزنامه شماره ۵۰۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۳۴

 • تداوم روند نزولی بانک‌ها

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  روند شاخص صنعت بانکداری، نزولی برآورد می‌شود. این شاخص طی هفته گذشته حدود ۲۱ درصد ریزش داشت و از محدوده ۹ هزار و ۱۰۰ واحد به محدوده ۷ هزار و ۱۳۹ واحد رسید. مهم‌ترین اتفاق در چند روز کاری گذشته، شکسته شدن محدوده حمایتی ۷ هزار و ۵۰۰ واحد به سمت پایین بود. در حال‌حاضر این سطح قیمتی که قبلا به‌عنوان حمایت مهم از آن صحبت به‌میان ‌می‌آمد، به سطح مقاومتی مهمی تبدیل شده است که شاخص صنعت بانکداری برای عبور از آن به سمت بالا با مشکلاتی روبه‌رو خواهد شد.
 • روزنه‌های صعود در بانکی‌ها

  محمد بنیادی / کارشناس آموزش کارگزاری آینده‌نگر خوارزمی
  شاخص گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری در سه ماه گذشته مانند سایر صنایع بازار مورد کم‌اقبالی بازار قرار گرفته و با اصلاح شدیدی روبه‌رو شده است و در حال‌حاضر با توجه به تعدیل و فروکش کردن هیجانات خرید در ماه‌های گذشته درگیر با هیجانات فروشی است که آن را به رقم‌های جالب و جذابی رسانده است. همان‌طور که در نمودار پیداست در سه تا چهار روز گذشته این هیجان در گروه بانکی مقداری فروکش کرده و نشانه‌هایی از برگشت قابل‌مشاهده است.
 • تاصیکو در فراز و فرود بازار

  دنیای اقتصاد: شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین در سال ۱۳۷۸، با سرمایه ثبتی یک میلیارد ریال، تحت پوشش شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) به‌عنوان یکی از هلدینگ‌های تخصصی در حوزه صنایع کاشی و سرامیک در قالب سهامی خاص تاسیس شد. در سال ۱۳۸۷ و با توجه به سند چشم‌انداز شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، جهت‌گیری جدیدی برای هلدینگ صدرتامین تعیین و ورود به حوزه صنعت کانی‌های فلزی و غیرفلزی در دستور کار این هلدینگ قرار گرفت.
 • موج تقاضا در پتایر و وپویا

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  تابلوخوانی با بررسی روند‌ معاملات در بازار سهام به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد نماد پتایر با قدرت بالای خریدار رو‌به‌رو شده و‌ وپویا افزایش حجم را تجربه کرده ‌است.
 • تاثیر چالش‌های اقتصادی در بورس

  زهره صفری کارشناس صندوق سرمایه‌گذاری بانک خاورمیانه
  در حال‌حاضر که در دوران تورم به‌سر می‌بریم، کاهش نرخ سپرده یا انتشار اوراق دولتی برای دولت ابزارهای مهمی هستند که دولت با به‌کار‌گیری هر‌کدام از آنها به نحوی می‌تواند تورم را اندکی مهار کند. اما اثری که اینها بر بورس دارند، چگونه است؟ واضح است که با افزایش نرخ سپرده بانکی علاوه بر اینکه P/ E بازار پایین می‌آید و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بورس محدود می‌شود، بسیاری از سرمایه‌گذاران بورسی که در این‌مدت متحمل زیان شده‌اند نیز پول خود را به کل از این بازار خارج کرده و در بانک سپرده‌گذاری می‌کنند تا خاطره تلخ سرمایه‌گذاری در بورس را به‌تدریج از ذهن خود پاک کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر