آرشیو روزنامه شماره ۵۰۲۴ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۲۴

 • صعودی و در حال اصلاح

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  روند بلند‌مدت شاخص ۳۰ شرکت بزرگ، صعودی و در حال اصلاح برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته شاخص با حدود ۲۲ درصد کاهش از محدوده ۸۰ هزار و ۱۲۳ واحد به محدوده ۶۱ هزار و ۷۹۳ واحد رسید. در هر روند صعودی اصلاح قیمت‌ها اجتناب ناپذیر است. منظور از اصلاح قیمت‌ها تشکیل روند نزولی در بلند‌مدت نیست، بلکه کاهش قیمت‌ها است.
 • فراز و نشیب سهام

  محمد‌حسین کیانی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص ۳۰ شرکت بزرگ بورسی بعد از اصلاح حدود ۴۵ درصدی از سقف تاریخی در کف کانال نزولی سه ماهه خود قرار دارد. در صورت برگشت از این سطح حمایتی می‌تواند تا سطح ۷۶هزار واحدی رشد را تجربه کند و در واقع حدود ۲۵ درصد بازده را در برگیرد. هدف بعدی این شاخص در میان‌مدت می‌تواند سقف کانال باشد و بعد از شکست این سطح مقاومتی می‌توان گفت روند صعودی تثبیت شده است. در صورت از دست دادن سطح حمایتی که اکنون روی آن قرار دارد (۶۱۸۰۰ واحدی) احتمال اصلاح تا تراز فیبوناچی ۴/ ۷۶درصد وجود دارد.
 • چشم‌انداز سرمایه‌گذاری مطلوب در نماد کاما

  فرزین تقی وند تحلیلگر ارشد کارگزاری مفید
  شرکت باما (نماد: کاما) اولین تولیدکننده کنسانتره سرب و روی در ایران است که با استخراج ماده اولیه از معادن تحت بهره‌‌برداری خود تولید می‌شوند. از طرفی، باما می‌تواند به‌طور پیوسته مراحل تولید از خاک معدنی تا شمش روی را در داخل مجموعه خود طی کند. از این‌رو ریسک تامین خاک معدنی که از مهم‌ترین ریسک‌های صنعت فلز روی در داخل کشور است برای باما مرتفع می‌شود.
 • افزایش نسبت قدرت خرید در تاصیکو و تاپکیش

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  تابلوخوانی با بررسی روند‌ معاملات در بازار سهام به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد نماد زملارد با قدرت بالای خریدار رو‌به‌رو شده و تاصیکو افزایش حجم را تجربه کرده ‌است.
 • اهمیت تابلو‌خوانی

  رضا زرگری فعال بازار سرمایه
  نیاز‌های متنوع انسان موجب می‌شود انسان‌ها در جوامع مختلف برای تامین نیاز خود محل‌هایی به نام بازار به‌وجود بیاورند؛ بازار مکانی عمومی است که خریداران و فروشندگان معاملات خود را به‌صورت مستقیم یا با واسطه در آن انجام می‌دهند که یکی از مهم ترین بازارها، بازار سهام است.

بیشتر