آرشیو روزنامه شماره ۵۰۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۲۱

 • خط مقاومت پرقدرت جدید

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  روند کلی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران، نزولی برآورد می‌شود. این شاخص طی هفته گذشته حدود ۲/ ۶ درصد کاهش داشته و از محدوده یک میلیون و ۳۷۴ هزار و ۵۷ واحد به محدوده یک میلیون و ۲۸۸ هزار و ۳۳۰ واحد رسید. مهم‌ترین اتفاق در چند روز کاری گذشته، علاوه بر شکسته شدن خط روند صعودی بلند مدت به سمت پایین که شاخص را از فاز اصلاح قیمتی وارد فاز جدید ریزش قیمتی کرد، شکسته شدن محدوده قیمتی یک میلیون و ۳۶۵ هزار واحد به سمت پایین بود. این محدوده یک هدف قیمتی برای فاز نزولی قیمت‌ها بود.
 • یک گام تا رشد دوباره

  محمد بنیادی / کارشناس آموزش کارگزاری آینده‌نگر خوارزمی
  شاخص ۳۰ شرکت بزرگ بازار سرمایه پس از رشد پرشتاب تا محدوده ۱۰۶۹۳۵ واحد وارد اصلاح شده و در حال حاضر با توجه به نحوه اصلاح صورت گرفته به‌نظر می‌رسد در موج سوم از موج C بزرگ یا ۳ بزرگ از موج ۴ اصلی خود قرار دارد.
 • بازار یک تولید‌کننده مواد شوینده

  گروه صنعتی پاکشو با نماد پاکشو در بازار دوم بورس تهران معامله می‌شود. قیمت پایانی سهم در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته ۹۰۰۵ تومان بود. تعداد سهام شرکت ۴ میلیارد، سهام‌شناور ۸ درصد و ‌ارزش بازاری حدود ۳۶ هزار میلیارد تومان دارد. بازدهی سه ماهه آن ۶۲ درصد بوده و طی یک سال گذشته ۴۰۵ درصد بازدهی عاید سهامداران خود کرده است.
 • افزایش تقاضا برای ثبهساز و زکوثر

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  تابلوخوانی با بررسی روند‌ معاملات در بازار سهام به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد نماد غزر و ثبهساز با قدرت بالای خریدار رو‌به‌رو شده و آبادا افزایش حجم را تجربه کرده‌است. به‌عنوان مثال روز چهارشنبه هر کد حقیقی در نماد غزر به‌طور متوسط حدود ۳۴ میلیون تومان خریداری کرده است در صورتی که هر کد حقیقی تنها حدود ۳۴/ ۰ میلیون تومان فروش داشته است.
 • انحلال شرکت

  علیرضا صبحی کمال کارشناس آموزش کارگزاری آگاه
  یکی از سوالات رایج در بین سرمایه‌گذاران این موضوع است که اگر شرکت منحل شود چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا تمام سرمایه‌ای که در شرکت سرمایه‌گذاری کردیم را از دست می‌دهیم؟ آیا قبل از انحلال شرکت امکان فروش سهم آن شرکت وجود دارد؟ و سوالات بسیار دیگری از این دست!

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر