آرشیو روزنامه شماره ۴۹۹۷ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۴۹۹۷

 • زراعی‌ها در انتظار نزول هستند

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  روند کلی شاخص صنعت زراعت، نزولی برآورد می‌شود. این شاخص طی چهار هفته گذشته حدود ۲۳ درصد ریزش داشته و از محدوده ۲۲۸ هزار و ۴۶۳ واحد به محدوده ۱۷۵ هزار و ۶۳۸ واحد رسید. مهم‌ترین اتفاق در چند روز کاری گذشته، شکسته شدن خط روند نزولی کوتاه‌مدت به سمت بالا بعد از واکنش به محدوده حمایتی ۱۶۶ هزار واحد بود که این رخداد نشانه صعودی نیست اما ممکن است روند نزولی را با اخلال مواجه کند.
 • اصلاح در چرخه بزرگ

  هیوا قادری / کارشناس بازار سرمایه
  مطابق نمودار شاخص زراعت، به نظر می‌رسد یک چرخه کامل موج انگیزشی به‌صورت ۵ موج درونی کامل شده است. اگر این موضوع را بپذیریم، اکنون شاخص زراعت درگیر اصلاحی است که تا فیبوی ۶۱/ ۰ اصلاح موج صعودی اخیر انجام شده است و بعد از یک بار به این سطح حمایتی مهم واکنش نشان داده و با تقاضا همراه شده است.
 • شپدیس در انتظار افزایش نرخ‌ها

  علی آهو کارشناس بازار سرمایه
  پتروشیمی پردیس با نماد شپدیس ظرفیت اسمی تولید ۲/ ۳ میلیون تن اوره در سال را دارد. این شرکت با سرمایه ۶۰۰ میلیارد تومانی در بازار اول بورس دادوستد می‌شود و سال مالی شرکت منتهی به ۳۱ شهریور است. سهامدار عمده آن، گروه گسترش نفت و گاز پارسیان با نماد پارسان است که خود از زیرمجموعه‌های سرمایه‌گذاری غدیر با نماد و غدیر است.
 • سبقت خریداران از فروشندگان

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  تابلوخوانی با بررسی روند‌ معاملات در بازار سهام به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد نماد توریل با قدرت بالای خریدار رو‌به‌رو شده و آریا افزایش حجم را تجربه کرده است. این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • کنترل هیجانات در معاملات

  زهره صفری کارشناس تحلیل کارگزاری بورسیران
  مبحث گسترده‌ای در زمینه کنترل هیجانات هنگام معامله کردن وجود دارد که در این نوشتار مختصرا به آن اشاره می‌شود. بازار سرمایه، زنده است و از جذابیت‌های آن برای سرمایه‌گذارانی که واقعا به این بازار علاقه‌مندند، همین زنده بودن آن است. باید به بازار سرمایه مانند یک انسان و حتی توده‌ای از انسان‌ها نگاه کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر