آرشیو روزنامه شماره ۴۹۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۴۹۹۵

 • روند نزولی پیش‌رو

  شکور علیشاهی/ تحلیلگر بازار
  روند کلی شاخص صنعت محصولات فلزی، نزولی برآورد می‌شود. این شاخص طی چهار هفته گذشته حدود ۲۳ درصد ریزش داشته و از محدوده ۳۸۸ هزار و ۳۸۵ واحد به محدوده ۲۹۶ هزار و ۶۷۲ هزار واحد رسید. مهم‌ترین اتفاق در چند روز کاری گذشته، گذر از محدوده ۳۰۵ هزار واحد به سمت پایین بود. این شکست ترس‌ها را نسبت به کاهش بیشتر قیمت‌ها افزایش داد. حرکت نزولی می‌تواند تا محدوده ۱۹۷ هزار واحد نیز ادامه داشته باشد.
 • منتظر شکست سقف تاریخی و حرکت جدید

  سامان منتظری / مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه
  دنیای اقتصاد: باتوجه به شاخص کانی‌های فلزی، شاخص این صنعت از دی ۹۴ تا آذر ۹۸ درون یک کانال صعودی بوده است و پس از شکست سقف کانال، مورد استقبال بازار قرار گرفت و رشد خوبی را آغاز کرد. با توجه به اینکه در محدوده ۱،۴۱۰،۰۰۰ واحد مقاومت داشتیم، رشد این شاخص متوقف و همچنین وارد اصلاح شد. شاخص این صنعت با رسیدن به محدوده حمایتی ۱،۱۰۰،۰۰۰ واحد مورد حمایت بازار قرار گرفت. در حال حاضر به نظر می‌رسد شاخص این صنعت، درگیر خط میانی کانال بسط‌یافته است و در صورت عبور از مقاومت مهم ۱،۴۱۰،۰۰۰ واحد، هدف ۱،۹۵۰،۰۰۰ واحد قابل دسترس خواهد بود.
 • مقاومت پترول در برهوت ریزش

  عمده فعالیت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان که با نماد پترول در بازار دوم بورس تهران داد و ستد می‌شود سرمایه‌گذاری در شرکت‌های پتروشیمی از جمله، شرکت‌های پتروشیمی لردگان، جم، ممسنی، کرمانشاه، ارومیه، زاگرس، پارس، شیراز و... است. شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با مالکیت بیش از ۶۹ درصد، شرکت سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد با مالکیت ۳ درصدی و شرکت مدیریت توسعه سرمایه گروه پتروشیمی ایرانیان و گروه مالی ملت با مالکیت کمتر از ۲ درصد از سهامداران عمده پترول هستند.
 • حخزر و تاپیکو در معرض دید

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلوخوانی با بررسی روند‌ معاملات در بازار سهام به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد نماد تاپیکو با قدرت بالای خریدار رو‌به‌رو شده و حخزر افزایش حجم را تجربه کرده است. این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست. به‌عنوان مثال روز شنبه هر کد حقیقی در نماد تاپیکو به‌طور متوسط حدود ۳۴۰ میلیون تومان خریداری کرده است در صورتی که هر کد حقیقی تنها حدود ۱۳ میلیون تومان فروش داشته است.
 • آرایش سهام در پرتفو

  زهره صفری / کارشناس تحلیل کارگزاری بورسیران
  یکی از سوالات سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه آن است که وقتی در هجمه‌ای از اطلاعات و سیگنال‌های خرید و فروش هستند، به کدام وزن بیشتری بدهند و در پرتفوی سرمایه‌گذاری خود چند سهم داشته باشند؟

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر