آرشیو روزنامه شماره ۴۹۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۴۹۶۶

 • مسیری برای اصلاح

  شکور علیشاهی / کارشناس بازار سرمایه
  روند کلی شاخص بورس اوراق بهادار تهران، صعودی و در حال اصلاح برآورد می‌شود. در هفته گذشته شاخص با ۱۱ درصد کاهش از محدوده یک میلیون و ۹۷۵ هزار و ۴۳۹ واحد به محدوده حمایتی یک‌میلیون و ۷۵۷ هزار و ۲۵۷ واحد رسید. مهم‌ترین اتفاق در این هفته شکسته شدن خط روند صعودی میان‌مدت است. در حال‌حاضر شاخص کل در فاز اصلاح قیمتی قرار دارد. در هر روند صعودی اصلاح قیمت‌ها اجتناب‌ناپذیر است.
 • «فخوز» در زمین بازی حقیقی‌ها

  دنیای‌اقتصاد: فولاد خوزستان یا آن‌طور که در بورس تهران شناخته می‌شود «فخوز» از جمله نمادهای موجود در بازار سهام است که در یک سال گذشته توجه بسیاری را به خود جلب کرده و به موجب همین امر توانسته در طول این مدت نوسانی ۵۴۹ درصدی را به ثبت برساند. با این حال با فرض سهامداری یکساله، در حال حاضر بازده محقق شده برای سهامداران بسیار کمتر است.
 • اقبال به غاذر و فرآور در روز بی‌اقبالی

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلوخوانی با بررسی روند‌های معاملات در بازار سهام، به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد نماد غاذر و فرآور با قدرت بالای خریدار رو‌به‌رو شده و نماد بکاب افزایش حجم را تجربه کرده است. این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • پیش‌بینی امروز (‌شنبه) - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱

  کارشناسان می‌گویند با سیگنال‌های مثبتی که سازمان بورس اواخر هفته به بازار داد، انتظار می‌رود بازار تحت‌تاثیر این خبر قرار گیرد. افزایش حد نصاب صندوق‌های درآمد ثابت برای سرمایه‌گذاری در سهام به ۱۵ درصد، افزایش ضریب تعدیل سهام در حساب تضمین مشتریان اعتباری از ۱۰ درصد به ۲۰ درصد و بازگشت ساعت معاملاتی به روند سابق خبرهای مثبتی است که می‌تواند روند نزولی بازار را کنترل کند و آغازی برای روند صعودی باشد.
 • سبد پیشنهادی - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱

  «دنیای‌اقتصاد» سبدهای پیشنهادی نهادهای مالی دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار را با هدف تسهیل دسترسی عموم سرمایه‌گذاران منتشر می‌کند. طبیعتا «دنیای‌اقتصاد» هیچ مسوولیتی در قبال این سبدهای پیشنهادی ندارد و مسوولیت هرگونه معامله بر مبنای آن بر‌عهده سرمایه‌گذاران است. عموم نهادهای دارای مجوز از سازمان بورس می‌توانند سبدهای پیشنهادی خود را برای انتشار به روزنامه «دنیای‌اقتصاد » ارائه دهند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر