آرشیو روزنامه شماره ۴۹۵۸ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۴۹۵۸

 • ترمز خودروساز‌ها کشیده می‌شود

  محمدحسین کیانی / کارشناس بازار سرمایه
  شاخص گروه با لیدری دو شرکت خودروسازی اصلی کشور،‌ ایران خودرو و سایپا، رشدی حدود ۲۳۰ درصدی را طی دو ماه ثبت کرد. با شروع فاز اصلاحی این گروه در حال حاضر به حمایت تراز فیبوناچی ۶/ ۲۳ درصد رسیده است که به نظر می‌رسد با عرضه‌های سنگینی که در این گروه شکل گرفته این حمایت از دست برود. احتمال واکنش مثبت در حمایت‌های حوالی ۴۶۰هزار و ۸۹۰ و ۴۱۰ هزار واحدی وجود دارد. هدف اول این شاخص ۵۲۵هزار و هدف بعدی سقف تاریخی یعنی ۶۲۸هزار واحدی است.
 • حکشتی چقدر می‌ارزد؟

  دنیای‌اقتصاد-سیمین سعیدی: سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در حالی روی تابلوی دوم بورس تهران با قیمت ۸هزار و ۳۲۴ تومان معامله می‌شود که به‌زعم خریداران و فروشندگان بازار، شرکت برنامه تجدید ارزیابی خواهد داشت که این احتمال چندی پیش توسط شرکت رد شد. «حکشتی» با انتشار یک شفاف‌سازی آب پاکی را روی دست سهامداران ریخت و برنامه تجدیدارزیابی را منتفی اعلام کرد. اما شنیده‌ها حاکی از آن است که بازیگران سهم رقم‌های بالاتری را برای آن متصور هستند و از سوی دیگر اذعان دارند که برنامه تجدید ارزیابی شرکت منتفی نیست، بلکه در هاله‌ای از ابهام است.
 • میل نقدینگی به کدما و لسرما

  رضا شاکری مدرس بازار سرمایه
  تابلوخوانی با بررسی روند‌های معاملات در بازار سهام، به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد نماد لسرما با قدرت بالای خریدار رو‌به‌رو شده و نماد کدما افزایش حجم را تجربه کرده است.
 • پیش‌بینی امروز (چهارشنبه) - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲

  روند بازار امروز می‌تواند متاثر از خبرهای منتشر شده اما تایید نشده حول لغو تحریم‌های غیرهدفمند باشد. درحالی که روز گذشته خبرهای تایید نشده مبنی بر مذاکره غیرمستقیم ایران و آمریکا و با محوریت آلمان به گوش می‌رسید، کارشناسان بازار سرمایه اعتقاد دارند تایید این اخبار می‌تواند تاثیر زیادی بر هیجانات بازار داشته باشد. پیگیری‌ها نشان می‌دهد فعلا این اخبار نه تایید شده و نه تکذیب.
 • سبد پیشنهادی - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲

  «دنیای‌اقتصاد» سبدهای پیشنهادی نهادهای مالی دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار را با هدف تسهیل دسترسی عموم سرمایه‌گذاران منتشر می‌کند. طبیعتا «دنیای‌اقتصاد» هیچ مسوولیتی در قبال این سبدهای پیشنهادی ندارد و مسوولیت هرگونه معامله بر مبنای آن بر‌عهده سرمایه‌گذاران است. عموم نهادهای دارای مجوز از سازمان بورس می‌توانند سبدهای پیشنهادی خود را برای انتشار به روزنامه «دنیای‌اقتصاد » ارائه دهند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر