آرشیو روزنامه شماره ۴۹۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۴۹۴۳

 • آینده بازار سهام در ۳ پرده

  شکور علیشاهی / کارشناس بازار سرمایه
  روند کلی شاخص بورس اوراق بهادار تهران، صعودی برآورد می‌شود. در هفته گذشته شاخص با حدود ۲/ ۳ درصد افزایش از یک میلیون و ۸۴۱ هزار و ۶۹۶ واحد به عدد یک میلیون و ۹۰۱ هزار و ۱۶۹ واحد رسید. این آمار نشان می‌دهد که سه هفته متوالی است که از شتاب افزایش قیمت‌ها، کاسته شده و بیم آن می‌رود در هفته آتی روند صعودی شاخص با مشکلاتی روبه‌رو شود. البته جریان پولی که در بازار هست از این نگرانی کم می‌کند یا حتی آن را به امید تبدیل کرده است.
 • فاز شیدایی بورس ادامه دارد

  مهدی میرزایی / کارشناس بازار سرمایه
  شاخص کل درون ابرموج صعودی بسیار بزرگی قرار دارد که از بزرگ‌ترین بازار صعودی سه دهه اخیر یعنی سال‌های ۸۱ تا ۸۴ نیز ابعاد بزرگ‌تری دارد. حجم معاملات بازار به رقم قابل ملاحظه بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان در روز رسیده است که بیانگر ورود توده‌های مردم و ایجاد یک شیدایی عاطفی در کلیت بازار است. نسبت P/ E بازار نیز به طرز قابل ملاحظه‌ای بالا رفته است و دیگر مفهوم متداول P/ E در ارزش‌گذاری سهام کنار رفته است.
 • «فولاد» در آینه قیمت‌ها و نسبت‌ها

  محمد امین خدا‌بخش: نماد معاملاتی شرکت فولادمبارکه اصفهان طی ماه‌های اخیر به یکی از پر‌بیننده‌ترین نمادهای بازار سهام بدل شده است. این شرکت ۲۰۹ میلیارد سهمی که تاکنون نتوانسته صورت‌های مالی حسابرسی شده برای سال مالی ۹۸ را منتشر کند، موفق به کسب بازده ۴۵۳ درصدی یک سال گذشته شده است.
 • قشیر و ونوین در معرض دید

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلوخوانی با بررسی روند‌های معاملات در بازار سهام، به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد نماد قصفها با قدرت بالای خریدار رو‌به‌رو شده و نماد قشیر و ونوین افزایش حجم را تجربه کرده‌اند. همچنین چند نماد دیگر که ۷۰درصد انتقال سهم در آنها از حقوقی به حقیقی آمده، معرفی شده‌اند. در نمودار‌های کناری نماد‌هایی از بورس تهران و فرابورس ایران به نمایش درآمده‌اند که بیشترین نسبت قدرت خریدار به فروشنده را به‌دست آورده‌اند. این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • سبد پیشنهادی - ۱۳۹۹/۰۵/۰۴

  «دنیای‌اقتصاد» سبدهای پیشنهادی نهادهای مالی دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار را با هدف تسهیل دسترسی عموم سرمایه‌گذاران منتشر می‌کند. طبیعتا «دنیای‌اقتصاد» هیچ مسوولیتی در قبال این سبدهای پیشنهادی ندارد و مسوولیت هرگونه معامله بر مبنای آن بر‌عهده سرمایه‌گذاران است. عموم نهادهای دارای مجوز از سازمان بورس می‌توانند سبدهای پیشنهادی خود را برای انتشار به روزنامه «دنیای‌اقتصاد » ارائه دهند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر