آرشیو روزنامه شماره ۴۹۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۴۹۱۹

 • بررسی تکنیکال شاخص کل بورس تهران

  شکور علیشاهی / کارشناس بازار سرمایه
  روند کلی شاخص کل بورس اوراق بهادار، صعودی برآورد می‌شود. در هفته گذشته شاخص کل با حدود ۱۵ درصد افزایش از عدد یک‌میلیون و ۲۲۹ هزار و ۷۰۱ واحد به عدد یک میلیون و ۴۱۹ هزار و ۴۳۹ واحد رسید. در هفته پیش‌رو شاخص کل اهداف قیمتی بالاتری مثل محدوده یک میلیون و ۶۷۹ هزار واحد را دنبال می‌کند که سه محدوده ممکن است مانع رسیدن به این هدف قیمتی شوند که به آنها مقاومت می‌گوییم.
 • بررسی تکنیکال شاخص کل فرابورس

  روند کلی شاخص کل فرابورس، صعودی قوی برآورد می‌شود. در هفته گذشته شاخص کل فرابورس با حدود ۱۰ درصد افزایش از عدد ۱۳.۸۰۶ واحد به عدد ۱۵.۲۰۲واحد رسید. به طور کلی شاخص کل فرابورس اهداف قیمتی بالاتری مثل محدوده ۱۸.۰۰۰واحد را دنبال می‌کند که سه محدوده ممکن است مانع رسیدن به این هدف قیمتی شوند که به آنها مقاومت می‌گوییم. محدوده ۱۵.۵۰۰ واحد، محدوده ۱۶.۰۰۰واحد و محدوده ۱۶.۵۵۰واحد را می‌توان به‌عنوان اعداد مهم مقاومتی شاخص کل فرابورس در این هفته در نظر داشت. توجه داشته باشید به دلیل اینکه شاخص کل فرابورس مورد مطالعه در تاریخ خود هیچ‌گاه در این اعداد حضور نداشته، این محدوده‌ها از اعتبار چندانی برخوردار نیستند اما شیوه‌های آماری و تکنیکی برای محاسبه محدوده‌های مهم در این مواقع وجود دارد. در صورتی‌که شاخص کل فرابورس به هر دلیلی از جمله واکنش به محدوده‌های مقاومتی یا عکس‌العمل قیمت به حضور در منطقه‌ای که بعد از چند روز تقریبا متوالی افزایش قیمت‌ها به آن می‌رسد و به آن منطقه اشباع خرید می‌گویند (در حال‌حاضر در این منطقه قرار داریم)، تغییر مسیر داد و کاهش قیمت را در پیش گرفت، علاوه بر محدوده‌های حمایتی ۱۴.۴۰۰ واحد، ۱۴.۰۰۰ واحد و ۱۳،۴۰۰ واحد، دو محدوده دیگر یعنی روند صعودی کوتاه‌مدت و روند صعودی میان‌مدت می‌توانند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شوند.
 • بررسی تکنیکال شاخص ۳۰ شرکت بزرگ

  روند کلی شاخص ۳۰ شرکت بزرگ، صعودی قوی برآورد می‌شود. در هفته گذشته شاخص ۳۰ شرکت بزرگ با ۹۸/ ۱۸ درصد افزایش از عدد ۵۶.۹۸۸ واحد به عدد ۶۷.۸۰۳واحد رسید. در هفته پیش رو شاخص ۳۰ شرکت بزرگ، اهداف قیمتی بالاتری مثل محدوده ۷۷.۴۰۰واحد را دنبال می‌کند که چهار محدوده ممکن است مانع رسیدن به این هدف قیمتی شوند که به آنها مقاومت می‌گوییم. محدوده ۶۹.۳۰۰ واحد، محدوده بین ۷۰.۵۰۰ واحد تا ۷۱.۵۰۰ واحد که بسیار اهمیت دارد و عبور از این محدوده امیدها را نسبت به ادامه روند صعودی افزایش می‌دهد، محدوده ۷۲.۳۵۰ واحد و محدوده روانی ۷۶.۰۰۰ واحد را می‌توان به‌عنوان اعداد مهم مقاومتی شاخص ۳۰ شرکت بزرگ در این هفته در نظر داشت.
 • ورود به فاز اصلاحی؛ ادامه رشد بورس

  سامان منتظری / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص بورس در سال جاری به ازای هر یک درصد رشد نرخ دلار، ۸/ ۰ درصد افزایش یافته است. همچنین با گذشت تنها دو ماه بیش از ۱۰۰میلیارد دلار به ارزش بازار سهام افزوده شده است. این اتفاق در حالی رقم خورد که دلار نیز با افزایش نرخ همراه بود و دو ماه پس از آن یعنی ۳تیرماه شاهد رسیدن این متغیر به سطح ۳۰۰میلیارد دلاری بودیم.
 • معاملات کد به کد روی سهم آپ

  رضا شاکری / تحلیلگر بازار سرمایه
  نسبت‌های بالای خریدار و ورود پول‌های درشت به سهام می‌تواند یکی از نشانه‌های رشد قیمتی سهام باشد، اما برای تشخیص این روند باید برای چند روز معاملات آن را زیر نظر داشت. در جدول ۲، ۶ نماد بورس تهران و فرابورس به نمایش درآمده‌اند که بیشترین نسبت قدرت خریدار به فروشنده را به‌دست آورده‌اند؛ این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • بررسی تکنیکال شاخص کل هم وزن

  روند کلی شاخص کل هم وزن، صعودی قوی برآورد می‌شود. در هفته گذشته شاخص کل هم وزن با حدود ۸ درصد افزایش از عدد ۳۹۸ هزار و ۷۴۶ واحد به عدد ۴۳۲ هزار و هشت واحد رسید. در هفته آینده شاخص کل هم وزن اهداف قیمتی بالاتری مثل محدوده ۴۸۳هزار واحد را دنبال می‌کند که سه محدوده ممکن است مانع رسیدن به این هدف قیمتی شوند که به آنها مقاومت می‌گوییم. محدوده ۴۵۳ هزار واحد، محدوده ۴۶۵ هزار واحد و محدوده ۴۷۵ هزار و ۵۰۰ واحد را می‌توان به‌عنوان اعداد مهم مقاومتی شاخص کل هم وزن در این هفته در نظر داشت.
 • سبد پیشنهادی - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷

  «دنیای‌اقتصاد» سبدهای پیشنهادی نهادهای مالی دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار را با هدف تسهیل دسترسی عموم سرمایه‌گذاران منتشر می‌کند. طبیعتا «دنیای‌اقتصاد» هیچ مسوولیتی در قبال این سبدهای پیشنهادی ندارد و مسوولیت هرگونه معامله بر مبنای آن بر عهده سرمایه‌گذاران است. عموم نهادهای دارای مجوز از سازمان بورس می‌توانند سبدهای پیشنهادی خود را برای انتشار به روزنامه «دنیای‌اقتصاد » ارائه دهند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر