این شرکت که با نماد «کمنگنز» در بازار دوم بورس معامله می‌شود در سال ۸۱ با قیمت ۴۸۰ تومان در بازار سرمایه عرضه شد. براساس گزارش‌های ماهانه منتشر شده این شرکت در سامانه کدال، فروش این شرکت در آذرماه ۲۱ میلیارد و ۶۹۳ میلیون تومان بوده‌ که نسبت به آبان ماه سال‌جاری ۴۷ درصد رشد داشته است. مقایسه فروش شرکت در آذر ماه ۹۹ با ماه مشابه در سال ۹۸ نشان می‌دهد میزان فروش شرکت ۹۳درصد افزایش یافته است. شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای آذر‌ ‌۹۹ در مجموع مبلغ ۱۳۷ میلیارد و ۴۶۵ میلیون تومان فروش داشته که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال۹۸ رشد ۸۰درصدی داشته است.

این شرکت ۲۰۲ میلیون و ۴۰۰ هزار برگه سهمی،‌ ۵۴ درصد سهام شناور دارد که شرکت تکادو و‌ شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران از سهامداران عمده این شرکت به‌حساب می‌آیند. قیمت هر برگه سهم «کمنگنز» در روز چهارشنبه با رشد ۳۹/ ۱ درصدی به ۱۱ هزار و ۸۱۵ تومان رسید. ارزش بازاری این نماد در حال‌حاضر ۲ هزار و ۳۹۱ میلیارد تومان است. بازدهی قابل‌توجه این نماد در سه ماه اخیر باعث شد در تاریخ ۷ دی ماه سال‌جاری قیمت نماد به بالاترین سقف خود برسد. بازدهی «کمنگنز» در یک ماه و سه ماه اخیر به ترتیب ۲۶ و ۳۴ درصد بوده است. این در حالی است که بازدهی صنعت عدد پایین‌تری را نشان می‌دهد. همچنین بازدهی یک‌ساله سهم مثبت است که عدد ۱۷۲ درصد را نشان می‌دهد.

درخصوص نسبت‌های مالی این شرکت نیز باید گفت P/ E سهم ۴/ ۲۵ است که در مقایسه با P/ E صنعت که برابر ۶۵/ ۱۸ می‌باشد، بالاتر است. همچنین مقدار EPS برآوردی برای سال ۹۹ مبلغ ۴۶۳ تومان است که نسبت به EPS سال ۹۸ بیشتر است. این نماد که از نظر بنیادی وضعیت مناسبی دارد براساس تحلیل تکنیکال کارشناسان بازار سرمایه می‌تواند به قیمت ۱۷ هزار تومان نیز برسد.

این مطلب برایم مفید است
22 نفر این پست را پسندیده اند