شماره روزنامه ۶۰۳۹
|
آرشیو روزنامه شماره ۵۹۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۵۹۸۸

 • راه سخت مودی در جنوب هند

  دنیای اقتصاد: نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند هدفی را برای ائتلاف تحت رهبری خود اعلام کرد که بسیار جاه‌طلبانه است. مودی ادعا کرد از مرز ۴۰۰کرسی در مجلس دارای ۵۴۳کرسی عبور خواهد کرد. اما این امر بدون پیروزی در جنوب هند که توسعه یافته است، به‌دست نمی‌آید.
 • هند برای ابرقدرت اقتصادی شدن چه کند؟

  دنیای اقتصاد: تنها چند روز دیگر، هند بزرگ‌ترین انتخابات دموکراتیک جهان را آغاز خواهد کرد.حدود ۹۶۰میلیون نفر در این کشور ۱.۴میلیاردی واجد شرایط رای دادن در نظرسنجی‌ها هستند که از روز جمعه آغاز می‌شود و پایان آن بیش از یک ماه طول می‌کشد. انتظار می‌رود نارندرا مودی برای سومین دوره پنج‌ساله متوالی نخست‌وزیر شود.
 • ارتش اوکراین در فلاکت

  دنیای اقتصاد: فرمانده ارشد نظامی اوکراین ارزیابی تیره و تاری از مواضع ارتش در جبهه شرقی ارائه کرد و گفت که این مواضع «در روزهای اخیر به‌طور قابل توجهی بدتر شده است.» ژنرال الکساندر سیرسکی، فرمانده ارتش اوکراین در بیانیه‌ای در اوایل این هفته گفت که نیروهای روسی به‌شدت تلاش می‌کنند تا از مزیت فزاینده خود در نیروی انسانی و مهمات برای شکستن خطوط اوکراین استفاده کنند. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، این ژنرال گفت: «دشمن با وجود تلفات قابل توجه، با استفاده از یگان‌های جدید روی خودروهای زرهی تازه‌اش تلاش خود را افزایش داده و هم‌اینک به لطف دستاورهای جدید، در حال پیشروی است.»
 • چرا پاریس از تل‌آویو حمایت می‌کند؟

  محمود فاضلی/تحلیلگر امور بین‎الملل
  به گفته دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل، در زمان حمله تنبیهی ایران به اسرائیل، فرانسه در ردگیری و مقابله با پهپادها و موشک‎های شلیک‌شده از سوی ایران نقش فعالی داشته است. فرانسه نیز همانند دیگر قدرت‌های غربی، در خنثی‌سازی حمله تلافی‌جویانه ایران به کنسولگری خود در دمشق حضور و مشارکت «مهمی» داشته است. سخنگوی ارتش اسرائیل با اشاره به «فناوری بسیار خوب هواپیماها و رادارهای فرانسوی» تاکید کرده که فرانسوی‌ها در عملیات گشت هوایی مشارکت کرده‎اند. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در روز نخست این درگیری از مشارکت فرانسه، انگلیس و آمریکا تشکر کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر