آرشیو روزنامه شماره ۴۹۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۹۹۰

 • احتمال تکرار کابوس ۲۰۱۶؟

  دنیای‌اقتصاد: این گردهمایی در واقع تجمعی بود برای دور هم نشاندن و بسامان کردن ده‌ها نفر از مفاخر پایدار و برجسته سیاه‌پوست: از «جی‌زی» گرفته تا «کارلاماین تا گاد» شخصیت رادیویی و تا وکیل حقوق مدنی «بن کرامپ». کامالا هریس، نامزد معاونت ریاست جمهوری، ریاست این جلسه مجازی را بر عهده داشت؛ جلسه‌ای که یک سوال آزار دهنده و البته اساسی را برای کارزار انتخاباتی بایدن مطرح می‌کرد: چگونه مردان سیاه پوست بیشتری را جلب کنیم؟ فراخوان هفته گذشته دومین فراخوان در چند هفته‌ای بود که تمرکز آن بر جاذبه بایدن برای رأی‌دهندگان مرد سیاه پوست قرار داشت. کرامپ می‌گوید جو و فضای غالب، فضایی مثبت بود. اما حاضران در مورد نگرانی‌های خود واقعا صریح بودند و از بایدن می‌خواستند تا پیام مثبتی مخابره کند. بنابراین، این پیام «نباید فقط ضد ترامپ باشد بلکه باید کاری باشد که ما می‌خواهیم انجام بدهیم».
 • گفت‌وگوی خصوصی ترامپ با میچ مک‌کانل

  دنیای اقتصاد: به‌رغم اینکه ترامپ پس از مرگ روث بیدر گینزبرگ، یکی از قضات دیوان‌عالی این کشور در ساعات ابتدایی چیزی جز تسلیت نگفت اما مشخص بود که او قصد دارد تا هرچه سریع‌تر برای انتخاب جانشین وی وارد عمل شود. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، ترامپ احتمالا در هفته پیش‌رو نامزد مورد‌نظرش را برای کرسی خالی شده گینزبرگ معرفی خواهد کرد. او روز جمعه پس از مرگ روث‌بیدر گینزبرگ که نماد لیبرال‌ها به‌حساب می‌آمد، به تکاپو افتاد تا پیش از انتخابات سوم نوامبر جانشینی برای وی تعیین کند. به همین منظور ترامپ سنا را تحت‌فشار گذاشته است تا سریع‌تر به فرد مورد‌نظرش رای بدهد و هیچ تاخیری در این زمینه نداشته باشد.
 • تراژدی اجتناب‌ناپذیر: کیسینجر و جهان او

  باری گوین ترجمه: محمد حسین باقی
  هنری در مورد پدر می‌گفت که «او حتی تصوری از بدی هم نداشت و نمی‌توانست داشته باشد». و چرا باید چنین تصوری داشته باشد؟ لوئیس فردی مورد احترام، آرام و خوشحال بود. مارکسیسم هیچ جذابیتی برای او نداشت. انقلاب آخرین چیز در ذهن او بود. از آنجا که او معلم بود، از جایگاه یک کارمند ارشد کشوری برخوردار بود که او را مملو از غرور می‌ساخت. او روابط خوبی با همسایگان مهربان خود داشت، یک مشارکت‌جوی مشتاق در انجمن‌های مدنی بود، یک مومن راسخ به فضایل آلمان بود و یک ملی‌گرای وفادار بود که دلیلی نداشت فکر کند سیاست‌های محافظه‌کارانه‌اش با باورهای مذهبی‌اش در تضاد است. او اساسا فردی معصوم و بی‌گناه بود اما تجربه‌اش طی دوران امپراتوری و دوران وایمار فضایی برای شکوفایی آن معصومیت به دست داد. وقتی او از تبعیدگاه خود در آمریکا به سال‌های حضورش در فورت می‌نگریست، لوئیس آن دوران را «خوش‌ترین سال‌های شغل حرفه‌ای‌ام» می‌نامید.
 • پشت پرده فعال سازی عناصر القاعده در یمن

  مصطفی مطهری کارشناس مسائل شبه جزیره عربستان
  جنگ در یمن در شرایطی وارد ششمین سال خود شده است که هر روز شاهد اتفاقات جدیدی از گوشه و کنار یمن هستیم. آنچه اخبار جنگ و درگیری را به اوج حساسیت رسانده است علاوه بر اتفاقات در محورهای نبرد و درگیری متجاوزان با صنعا و آشکار شدن روز افزون اختلافات میان دو ستون اصلی ائتلاف و نوابان یمنی آنها(دولت مستعفی هادی و شورای انتقالی جنوب)، پررنگ شدن نقش گروه‌های تروریستی و دیگر شبه نظامیان در یمن است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر