آرشیو روزنامه شماره ۴۵۱۱ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۵۱۱

 • احیای جمهوری عربی به علاوه ایران

  دنیای اقتصاد: رئیس‌جمهوری سوریه به عراق اجازه داده بدون مراجعه به مسوولان دمشق پایگاه‌های داعش در این کشور را هدف قرار دهند. با این چراغ سبز دمشق، جنگنده‌های عراقی می‌توانند بدون نیاز به کسب موافقت سوریه وارد حریم هوایی این کشور شوند، و مواضع داعش را بمباران کنند.
 • بازگشت کارزارهای ضدآمریکایی به پکن

  دنیای اقتصاد: «تری برنشتاد»، سفیر آمریکا در چین مانند باقی مردمان دنیا می‌خواست یک سفر معمولی داشته باشد. یکی از مدارس مورد علاقه وی متعلق به دانشگاه ایالتی آیووا، یک مرکز فرهنگی در یک استان چینی باز کرده و فرماندار پیشین ایالات آیووا قرار بوده در این مرکز فرهنگی حضور پیدا کند و دوست داشت تا از دانشجویان چینی سوالاتی بپرسد. حامی مالی این مرکز فرهنگی وزارت‌خارجه آمریکا بوده و برای افتتاح این مرکز فرهنگی قول داده شد که حساسیت‌های دولت چین در برنامه‌هایش لحاظ شود.
 • محرمانه‌های کره‌شمالی

  دانیل تودور / جیمز پی‌یر سون ترجمه: محمدحسین باقی
  روش‌های شکنجه مانند غرق مصنوعی در آب مجازات‌هایی معمول هستند. تجاوز و سوءاستفاده جنسی از سوی نیروهای امنیتی ظاهرا ممنوع است اما این معنای رخ ندادن آن نیست؛ در هر صورت، قربانیان هیچ منبعی برای شکایت ندارند. آنها که مظنون به‌دزدی یا تلاش برای فرار هستند ممکن است در برابر دیدگاه زندانیان دیگر اعدام شوند.
 • رکورد روزانه ۱۵ دروغ برای ترامپ

  دنیای اقتصاد: دونالد ترامپ احتمالا دروغ‌پرداز‌ترین رئیس‌جمهوری تمام تاریخ است. بسیاری به‌کارگیری این روش را تاکتیکی از سوی وی برای پیشبرد اهدافش می‌دانند. بررسی‌ها نیز نشان از آن دارد که او در زمان‌هایی ‌مانند انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره در ماه اکتبر و نوامبر تا ۱۲۰۰ ادعای کذب و گمراه‌کننده در ماه را مطرح کرده است.
 • پیام آشتی‌جویانه اون به ترامپ

  رویترز: روزنامه چوسون ایلبوی کره‌جنوبی روز دوشنبه گزارش داد در بحبوحه مذاکرات هسته‌ای متوقف‌شده رهبر کره‌شمالی پیام آشتی‌جویانه‌ای برای رئیس‌جمهوری آمریکا فرستاد. روزنامه چوسون‌ایلبو به نقل از یک منبع دیپلماتیک گزارش داد، پیام «شبه‌نامه» کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه از طریق یک کانال نامشخص ارسال شد.

بیشتر