آرشیو روزنامه شماره ۴۵۰۱ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۵۰۱

 • زلزله اسناد طبقه‌بندی شده در اروپا

  دنیای اقتصاد: هکرهایی که سال‌ها به شبکه ارتباطات دیپلماتیک اتحادیه اروپا رسوخ کرده بودند، هزاران سند را دانلود کردند که نگرانی‌ها درباره دولت غیرقابل پیش‌بینی ترامپ، تلاش برای تعامل با روسیه و چین و احیای برنامه هسته‌ای ایران را فاش می‌کند. یکی از اسناد مربوط به درخواست مجوز از سوی کشورها برای سرمایه‌گذاری و صادرات کالا به ایران مرتبط است. در این اسناد همچنین اطلاعاتی درباره تلاش‌ها برای تقویت‌ سازوکارهای اقتصادی برای تشویق تهران به التزام به توافق هسته‌ای به چشم می‌خورد.
 • دردسر جدید برای ترامپ

  دنیای اقتصاد: همزمان با برگزاری دادگاه فلین، ‌سی‌ان‌ان روز سه‌شنبه در گزارشی اعلام کرد سندی به‌دست آمده که نشان می‌دهد، به‌رغم تکذیب رودی جولیانی، وکیل دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نامه‌ای را امضا کرده که خواستار به پیش رفتن پروژه مسکو بوده است. این درحالی است که رودی جولیانی روز یکشنبه گفت که اصلا هیچ نامه‌ای در این خصوص امضا نشده است.
 • محرمانه‌های کره‌شمالی

  دانیل تودور / جیمز پی‌یر سون ترجمه: محمدحسین باقی
  نمایندگان OGD به تمام نهادها و ارگان‌ها اعزام می‌شوند تا ارشادات خود را منتقل کنند. اگر این روش موثر و کافی نباشد، یک «مربی اطلاع‌رسانی» پنهان در هر سازمان گمارده می‌شود تا از نماینده مربوطه جاسوسی و گزارش‌های مربوطه را به OGD منتقل کند.
 • بزرگ‌ترین بودجه تاریخ عربستان

  دنیای اقتصاد: سلمان، پادشاه عربستان، روز سه‌شنبه از بزرگ‌ترین بودجه تاریخ این کشور رونمایی کرد. او با اعلام بودجه ۲۳۳ میلیارد پوندی مدعی شد دولت با جدیت اصلاحات اقتصادی را در پیش خواهد گرفت. پادشاه سعودی‌ها، در سخنرانی تلویزیونی خود گفت: «ما مصمم هستیم اصلاحات اقتصادی را پیش ببریم، به انضباط مالی برسیم، شفافیت را ارتقا دهیم و بخش‌خصوصی را تقویت کنیم.» به گزارش «رویترز»، گرچه تحت برنامه اقتصادی «چشم‌انداز۲۰۳۰» که به اصرار محمد‌بن‌سلمان تهیه شده است، ریاض به دنبال ایجاد شغل بیشتر برای سعودی‌ها است، اما کسب‌وکارهای این کشور ضربه سختی از افزایش مالیات‌ها و سایر اقدامات تقلیل کسری بودجه دولت متحمل شده‌اند.
 • سقوط اقتصاد انگلیس در لیگ جهانی

  دنیای اقتصاد: در سال ۲۰۱۹ بریتانیا با خطر سقوط به اقتصاد هفتم جهان مواجه است. درحال‌حاضر اقتصاد این کشور پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا است. براساس جدیدترین به‌روزرسانی که شرکت خدمات مالی «پی‌دبلیوسی» از رتبه‌بندی بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا تا سال ۲۰۵۰ منتشر کرده است، سال آینده میلادی با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، اقتصاد این کشور از فرانسه و هند عقب خواهد افتاد.
 • روسیه آماده تکمیل روند تامین اس-۴۰۰‌ها برای ترکیه

  رویترز: کرملین روز چهارشنبه اعلام کرد که فروش سیستم‌های دفاع موشکی پیشرفته اس-۴۰۰ به ترکیه با وجود تایید وزارت‌خارجه آمریکا برای فروش سیستم‌های رقیب به آنکارا ادامه می‌یابد.
 • اقتصاد عمان کم اعتبار شد

  دنیای اقتصاد: موسسه اعتبارسنجی «فیچ»، یکی از سه نهاد معتبر اعتبارسنجی دنیا، در جدیدترین ارزیابی خود رتبه‌اعتباری عمان را به «بی‌ارزش» کاهش داد.
 • هرج‌ومرج در بخش حمل‌‌ونقل فرانسه

  رویترز: معترضان جلیقه‌‌زرد فرانسوی با اشغال ایست‌های عوارضی‌ و برافروختن آتش در بخش‌هایی از این کشور موجب بروز هرج‌ومرج در بخش حمل‌ونقل شدند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر