آرشیو روزنامه شماره ۴۴۹۷ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۴۹۷

 • پاریس زرد و مشکی

  دنیای اقتصاد: فروشگاه‌ها کرکره‌شان کشیده شده؛ کافه‌ها خالی هستند و موزه‌ها تعطیل. اکنون در خیابان‌های پاریس دو رنگ به چشم می‌خورد: معترضان جلیقه‌زرد و پوشش سیاه پلیس ضدشورش. «اوریلین بریدین»، گزارشگر نیویورک‌تایمز در ۱۵ دسامبر نوشت، در پاریس و شهرهای دیگر، تظاهرات بالقوه خشونت بار جلیقه‌زردها برای پنجمین شنبه متوالی آغاز شد و هزاران پلیس و نیروی امنیتی برای مقابله با معترضان در خیابان‌ها مستقر شده‌اند. به نوشته این گزارشگر، «گویی تظاهرات به سنتی هفتگی تبدیل شده است.»
 • تنش در منطقه صفر مرزی

  دنیای اقتصاد: رئیس‌جمهور ترکیه تهدید کرد حمله جدیدی را به شمال سوریه انجام خواهد داد. اردوغان، ایالات‌متحده را متهم می‌کند که نتوانسته تهدیدی که متوجه امنیت ترکیه است را از میان بردارد. واحدهای کماندویی ترکیه روز جمعه ۲۳ آذرماه در مرز با منطقه شمال شرقی سوریه مستقر شدند و احتمال تقابل آشکار نیروهای ترک با نیروهای آمریکایی را که در همین منطقه درحال انجام عملیات هستند، افزایش داده است.
 • هراس از آینده اوکراین

  دنیای اقتصاد: درگیری طولانی‌مدت و سنگین روسیه و اوکراین در شهر بندری ماری‌پول، هنوز یادآور سه سال خط جنگ یخ‌زده در خارج از شهر است. در این شرایط نگرانی‌ها در مورد‌ شهر و آینده اوکراین درحال افزایش است. این نگرانی زمانی افزایش یافت که روسیه ۲۴ ملوان اوکراینی را به همراه ناوچه‌هایش به تسخیر خود در آورد.
 • یک راست افراطی در کاخ سفید

  دنیای اقتصاد: پس از نزدیک به ۱۰ روز کشمکش، دونالد ترامپ، میک مولوانی، مدیر بخش بودجه‌بندی کاخ سفید را با حفظ سمت به‌عنوان رئیس کارکنان کاخ سفید، جانشین جان کلی کرد. مولوانی، فردی با عقاید و برنامه‌های محافظه‌کارانه است و او را کپی ترامپ با یک برنامه مشخص‌تر می‌خوانند. مولوانی از مخالفان اوباماکر به حساب می‌آید و گفته می‌شود که وی تسریع‌کننده برنامه‌های دونالد ترامپ خواهد بود. اگر جان کلی فردی بود که ارتباطات خوبی با هر دو حزب داشت، مولوانی، یک محافظه‌کار افراطی است.
 • محرمانه‌های کره‌شمالی

  دانیل تودور / جیمز پی‌یر سون ترجمه: محمدحسین باقی
  در سال ۱۹۷۳ روشن بود که کیم‌جونگ‌ایل جانشین خواهد شد، نه کیم‌یونگ‌جو (که در آن زمان وضعیت سلامتی‌اش مناسب نبود). سپتامبر همان سال، کیم‌جونگ‌ایل عضو پولیتبورو شد و به‌عنوان مدیر به وزارتخانه سازماندهی و ارشاد یا OGD بازگشت و جانشین عمویش شد.
 • فلین خیلی راحت دروغ می‌گوید

  دنیای اقتصاد: رابرت مولر این ادعا را که مایکل فلین پیش از دروغ گفتن به اف‌بی‌آی به مقامات کاخ سفید هم دروغ گفته است، محکوم کرد. به گزارش سی‌ان‌ان، مولر گفته است که زیر قول و قرار خود با فلین مبنی بر زندان نرفتنش نخواهد زد. فلین به‌دلیل همکاری با مولر، قول گرفته است که زندان نرود. مولر روز چهارشنبه یادداشتی از ماموران اف‌بی‌آی را منتشر کرد که در آن تاکید شده بود که فلین پیش از دروغ گفتن به اف‌بی‌آی به برخی از مقامات کاخ سفید نیز دروغ گفته و به دروغ به آنها گفته بود که وی و سرگی کیسلیاک، سفیر پیشین روسیه در آمریکا درباره تحریم‌ها صحبت نکرده‌اند.
 • کاهش رتبه اعتباری پاکستان به «بی‌ارزش»

  دنیای اقتصاد: ترکیب مهلک سطح پایین ذخایر، بدهی‌های زیاد و وضعیت ضعیف مالی پاکستان موجب شد که موسسه رتبه‌سنجی فیچ، یکی از سه موسسه معتبر رتبه‌سنجی جهان، رتبه اعتباری این کشور را بار دیگر کاهش دهد و این‌بار به سطح «بی‌ارزش» برساند. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد»، موسسه رتبه‌سنجی فیچ روز جمعه اعلام کرد؛ رتبه اعتباری درازمدت پاکستان را از B یک پله کاهش داده و به B- رسانده است، سطحی که در محدوده «بی‌ارزش» ارزیابی می‌شود.
 • چشم‌انداز ترکیه «منفی» شد

  دنیای اقتصاد: موسسه رتبه‌سنجی فیچ، یکی از سه موسسه معتبر رتبه‌سنجی جهان، ضمن بازتایید رتبه اعتباری ترکیه در سطح «BB»، چشم‌انداز اقتصاد ترکیه را منفی ارزیابی کرد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد»، اقتصاد ترکیه درحال گذار از دوران افت شدید ارزش لیر است که ناشی از نوسانات مالی و شرایط سیاسی و ژئوپلیتیک این کشور بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر