آرشیو روزنامه شماره ۴۲۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۲۸۸

 • بزرگ‌ترین قمار ترامپ

  دنیای اقتصاد: پس از اعلام آمادگی رهبر کره‌شمالی برای دیدار با رئیس جمهور آمریکا بحث‌هایی در مورد نحوه، چرایی و چگونگی این دیدار درگرفته است. یک دیدگاه از سوی سی‌ان‌ان مطرح شده است. «استفن کولینسون»، در گزارش ۱۱ مارس ۲۰۱۸ در سی‌ان‌ان می‌نویسد تا کنون هیچ رئیس‌جمهوری از آمریکا با رهبر کره‌شمالی دور یک میز ننشسته است.
 • جابه‌جایی نسل‌ها در هرم قدرت

  دنیای اقتصاد: کوبایی‌ها یکشنبه برای تعیین ۶۰۵ عضو مجلس ملی پای صندوق‌های رای رفتند. به گزارش رویترز، این انتخابات در چارچوب سیستم انتخاباتی تک‌حزبی برگزار شد. این یک روند انتخاباتی بدون شگفتی است زیرا به تعداد نامزدها کرسی وجود دارد اما یکی از آنها ماه آوریل جانشین رائول کاسترو به‌عنوان رئیس‌جمهوری کوبا می‌شود که این اولین تغییر نسل رهبری در حکومت کمونیستی هاوانا را رقم می‌زند.
 • آفتاب‌پرست‌های چشم آبی

  گابریلا لازاریدیس/ جیووانا کامپانی/ آنی بنونیست و دیگران ترجمه: محمدحسین باقی
  از زمان برگزاری همه‌پرسی «ابتدا اتریش» از سوی «حزب آزادی اتریش» (FPÖ) در سال ۱۹۹۳، مهاجرت به موضوعی کلیدی در پوپولیسم دست‌راستی اتریش تبدیل شده است. از آن زمان، مهاجرت به منزله کاتالیزوری برای تبدیل حزب به حزبی پوپولیست عمل کرده است.
 • مادام العمر شدن ریاست‌جمهوری در چین

  اسکای نیوز: کنگره خلق چین روز یکشنبه در یک رای‌گیری‌ محدودیت دوره ریاست‌جمهوری و معاونت ریاست‌جمهوری را که دو دوره پنج ساله بود، برداشت و به این ترتیب شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهوری کنونی عملا می‌تواند مادام‌العمر در این منصب باقی بماند.
 • پرونده جاسوس دوجانبه روی میز ناتو

  ایندیپندنت: یک مقام انگلیسی اظهار کرد: این کشور پرونده مسمومیت جاسوس دوجانبه روس را با متحدانش در ناتو مطرح می‌کند. تحقیقات درباره پرونده مسمومیت سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه روس با عامل اعصاب ادامه دارد.
 • اداره‌های ویژه مبارزه با فساد در دادستانی عربستان

  النشره: پادشاه عربستان طی حکمی دستور راه‌اندازی اداره‌های ویژه مبارزه با فساد در دادستانی کل را صادر کرد. سعود بن عبدالله المعجب، دادستان کل عربستان تاکید کرد: صدور دستور پادشاه این کشور مبنی بر موافقت با ایجاد این اداره‌ها در چارچوب توجه وی به مبارزه با فساد و همه اشکال آن و با هدف حفظ کشور و پتانسیل آن، حفظ اموال عمومی و حمایت از درست انجام شدن مشاغل عمومی است. وی مدعی شد که پادشاه عربستان و محمد بن‌سلمان، ولیعهد این کشور بر مبارزه با فساد و ریشه‌کن کردن آن بسیار تمایل دارند. این مقام مسوول تاکید کرد: دادستانی کل پیش از صدور این دستور پادشاهی این مسائل را در اداره جرائم مشاغل عمومی بررسی می‌کرد اما نظر به تمایل به فعالیت بیشتر در این زمینه، افزایش کیفیت، تسریع در انجام اقدامات مبارزه با فساد، موافقت شد که بخش‌های ویژه در این‌باره ایجاد شوند و اداره جرائم مشاغل عمومی بررسی جرائم کیفری مربوط به اخلال در انجام وظایف را بر عهده بگیرد.
 • اعلام نامزدی ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۰

  راشاتودی: دونالد ترامپ در تجمعی انتخاباتی در پنسیلوانیا شعار خود را برای انتخابات سال ۲۰۲۰ مطرح کرد و متعهد شد که «آمریکا را عالی نگه دارد.» رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین تاکید کرد که درباره تبدیل خود به رئیس‌جمهور مادام‌العمر آمریکا شوخی کرده است.

بیشتر