آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۲۷۳

 • مرگبارترین روز سوریه

  دنیای اقتصاد: غوطه شرقی، محله‌ای در حومه شرق، مرگبارترین روزهای خود در ۷ سال گذشته را می‌گذراند. «آن برنارد» و «کارلوتا گال»، در گزارش ۲۰ فوریه ۲۰۱۸ خود در نیویورک‌تایمز می‌نویسند: «ارتش سوریه، با کسب فرصت برای به دست آوردن مناطقی که طی جنگ داخلی در سوریه از دست داده، بمباران حومه دمشق را که تحت محاصره شورشیان بود، آغاز کرد که نتیجه آن ۲۰۰ کشته بود.»
 • استراتژی اردک لنگان علیه پوتین

  دنیای اقتصاد: دو فعال جوان ضد پوتین کاغذهایی در دست دارند که مضمون آن حکایت از این دارد که انتخابات ریاست‌جمهوری ماه بعد در روسیه را مردم بایکوت کنند و خانه به خانه این برگه‌ها را به مردم می‌دهند تا در انتخابات شرکت نکنند. به گزارش رویترز یکی از آنها با استهزای پوتین که نظرسنجی‌ها وی را برنده قطعی انتخابات می‌داند، می‌گوید: این یک انتخابات نیست، این یک حقه است.
 • لغو لحظه آخری مذاکرات آمریکا و کره‌شمالی

  دنیای اقتصاد: مقام‌های آمریکایی اعلام کردند کره‌شمالی دیداری را که قرار بود در حاشیه بازی‌های المپیک زمستانی کره‌جنوبی میان هیات‌هایی از واشنگتن و پیونگ‌یانگ برگزار شود، در آخرین دقیقه لغو کرد. به‌ گزارش رویترز، به گفته این مقام‌ها، مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا قرار بود با مقامات کره‌شمالی از جمله خواهر رهبر این کشور در حاشیه بازی‌های المپیک زمستانی کره‌جنوبی دیداری داشته باشد اما کره‌شمالی این دیدار را در ‌دقیقه آخر لغو کرد.
 • آفتاب‌پرست‌های چشم آبی

  گابریلا لازاریدیس/ جیووانا کامپانی/ آنی بنونیست و دیگران ترجمه: محمدحسین باقی
  اسلام به هدف اصلی بسیاری از سازمان‌های راست رادیکال در اروپا تبدیل شده و این منجر به توسعه راست افراطی «نوسازی‌شده‌ای» شده که مدافع ارزش‌های لیبرالی یا دولت‌های رفاه اروپایی علیه «یورش‌اسلام» است. اما در فرانسه بعدها به یک موضوع سیاسی محوری تبدیل شد تا حدی به این خاطر که جبهه ملی تا سال ۲۰۱۱ بر اسلام متمرکز نبوده است.
 • بازداشت مشاور رسانه‌ای نتانیاهو

  خبرگزاری آلمان: در روزهای اخیر پلیس اسرائیل دو نفر از نزدیکان نتانیاهو را برای بازپرسی به‌طور موقت بازداشت کرده که یکی از آنها مشاور رسانه‌ای خانواده نتانیاهو است. براساس اتهام‌های جدید «رانت اقتصادی در اختیار بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی اسرائیل قرار داده شده و در مقابل یکی از سایت‌های خبری وابسته به این شرکت، گزارش‌های تبلیغاتی و مثبتی از نتانیاهو منتشر کرده است.» هفته گذشته پلیس اسرائیل به دادستان توصیه کرد که در زمینه دو مورد فساد اقتصادی علیه رئیس دولت این کشور شکایت کند.
 • «کم‌خطرترین و پرخطرترین» کشورها برای تولد

  دنیای اقتصاد: هر ساله در سراسر دنیا حدود ۶/ ۲ میلیون نوزاد در ماه نخست زندگی جان خود را از دست می‌دهند. در این باره نرخ مرگ‌ومیر برخی کشورها بحرانی‌تر از سایر است. روز سه‌شنبه «صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف)» گزارشی را درخصوص نرخ مر‌گ‌ومیر نوزادان در سال ۲۰۱۶ منتشر کرد. براساس این گزارش، بالاترین نرخ مرگ‌ومیر نوزادان را در دنیا، پاکستان دارد.
 • پیش‌شرط واشنگتن برای مذاکره با طالبان

  داون: ایالات‌متحده آمریکا به طالبان تاکید کرد که اگر آنها خواهان مذاکرات صلح با واشنگتن هستند اول با دولت افغانستان گفت‌وگو کنند. یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به روزنامه داون گفت: «ما بیانیه طالبان را دیده‌ایم. زمانی که ببینیم طالبان مایل به گفت‌وگو با دولت منتخب افغانستان و پایان کمپین ظالمانه و خشونت‌بار است، متوجه می‌شویم که آنها درباره مذاکرات صلح جدی هستند.»

بیشتر