آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۲۲۵

 • سال شکست آمریکا در خاورمیانه

  دنیای اقتصاد: سربازانی که در یک جنگ فرسایشی شرکت کرده بودند عکسی از خود در مرز سوریه و عراق منتشر کردند که آنها را در حال تکان دادن پرچم‌های ملی و شبه‌نظامیان نشان می‌داد. برای آنها این تنها یک گردهمایی نبود، بلکه حکایت از پیروزی سخت داشت.
 • اسلحه‌های آمریکایی در اوکراین

  دنیای اقتصاد: در عرض یک هفته دولت ترامپ، روسیه را به‌عنوان یک قدرت رقیب شناسایی کرد، نزدیک‌ترین متحد پوتین را در میان تحریمی‌ها قرار داد و در نهایت نیز تصمیم گرفت که تسلیحات ضدتانک را به منظور مقابله با شبه‌نظامیان طرفدار روسی در اختیار دولت اوکراین قرار دهد.
 • شکست پروژه سعودی و آمریکایی در خاورمیانه

  دنیای اقتصاد: نیویورک‌تایمز جزئیات استعفای حریری را پس از ۲ ماه فاش کرد: پیش‌تر روزنامه دنیای اقتصاد در تاریخ ۲۱آبان‌ماه به نقل از خبرگزاری رویترز برخی از اتفاقات محرمانه در سفر سعد حریری به ریاض را مورد بررسی قرار داده بود.
 • نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

  نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور ترجمه: محمدحسین باقی
  اولین تاثیر جنگ بر تجارت است. در صورت وقوع جنگ احتمال دارد که تجارت میان چین و آمریکا یا به شدت کاهش یابد یا به صفر برسد. همچنین احتمال دارد که در صورت وقوع نبرد، تجارت منطقه‌ای و جهانی غیرآمریکایی چین(یعنی تجارت با کشورهای دیگر غیر از آمریکا)- که تقریبا همه‌اش دریایی است- از نبرد گسترده در غرب پاسیفیک متاثر شود.
 • مخالفت روسیه و چین با گزینه نظامی در مورد کره

  اسپوتنیک/ نووستی: سفیر چین در روسیه می‌گوید مسائل کره‌شمالی را نمی‌توان با ابزارهای نظامی حل‌وفصل کرد؛ چراکه چنین گزینه‌ای تنها به وخیم شدن مشکلات موجود ختم می‌شود.
 • بحران اقتصادی در کردستان عراق

  الحیات: درحالی‌که کمپین راه‌اندازی اعتصاب و شورش مردمی در پی سرکوب شدن جنبش اعتراض‌ها از سوی مقامات آغاز شده، حزب اتحاد اسلامی کردستان تداوم حضور خود در دولت را در گرو اصلاحات حقیقی برای حل بحران‌ها و درخواست‌های اعتراض‌کنندگان ظرف سه ماه دانست.
 • بمباران سنگین صنعا

  المیادین- المسیره: حملات جدید جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به صنعا و جنوب حدیده و ذمار ده‌ها کشته و زخمی در بین غیرنظامیان به جا گذاشت.
 • انتقاد سوسیالیست آمریکایی از ترامپ

  گاردین- سی‌ان‌ان: سناتور برنی سندرز، دونالد ترامپ را به خاطر طرح کاهش مالیاتش مورد حمله قرار داد و گفته که این طرح نهایتا موجب ثروتمندتر شدن طبقه ثروتمند یک درصدی در آمریکا خواهد شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر