آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۲۲۲

 • شکست سنگین ترامپ از جامعه جهانی

  دنیای اقتصاد: در نشست مجمع عمومی سازمان ملل علاوه بر نماینده آمریکا فقط «گواتمالا، هندوراس، رژیم صهیونیستی، جزایر مارشال، میکرونزی، جزیره ناورو، جزیره پائولو و توگو» از تصمیم ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل حمایت کردند.
 • ضربه به مادرید

  دنیای اقتصاد: کاتالونیا روز پنج‌شنبه (۳۰آذرماه) شاهد برگزاری انتخابات منطقه‌ای بود. اگرچه دولت اسپانیا امیدوار بود که این انتخابات منجر به حذف احزاب حامی استقلال از پارلمان کاتالونیا شود اما این نتیجه به‌دست نیامد.
 • ظهور تاچر ترکیه

  دنیای اقتصاد: یکی از ایراداتی که به احزاب اپوزیسیون ترکیه گرفته می‌شود این است که رهبران آنها نه سن و سال مناسبی دارند، نه برنامه‌ای برای رقابت با اردوغان. اردوغان هم افزون بر ۱۶ سال است که با جادوی رای ۵۰ به علاوه یک در مسند قدرت قرار گرفته و کسی نتوانسته او را به زیر بکشد.
 • نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

  نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور ترجمه: محمدحسین باقی
  تخمین خسارت‌های نظامی موردانتظار در نزاع مسلحانه چین و آمریکا بسیار دشوار است. با هدف درک مسائل مهم پیرامون اینکه «آیا» و «چگونه» چنین جنگی درخواهد گرفت، کافی است ماهیت و شدت خسارت‌های هر دو طرف تخمین زده شود.
 • مهم‌ترین رویدادهای جهان در ۲۰۱۷

  شادی آذری
  دنیای اقتصاد: نشریه اکونومیست، شماره این هفته خود را به مناسبت کریسمس مفصل‌تر از همیشه منتشر کرده است. در این شماره مجموعه‌ای از سرمقاله‌ها با موضوعات مختلف چاپ شده است. اکونومیست اما در یک بخش ویژه نگاهی داشته به مهم‌ترین رویدادهایی که جهان در سال ۲۰۱۷ شاهد آن بوده است.
 • ترامپ در مسیر سانسور اینترنت

  دنیای اقتصاد: به گزارش خبرگزاری آلمان کمیته فدرال ارتباطات آمریکا در مورد مقررات موسوم به «بی‌طرفی شبکه» تصمیم‌گیری خواهد کرد. رئیس‌ جمهوری‌خواه این کمیته که از سوی دونالد ترامپ منصوب شده، به‌دنبال لغو این قانون است. کمیته فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) در مورد لغو قانون «بی‌طرفی شبکه» که در دوره ریاست‌جمهوری باراک اوباما تصویب شده بود، رای‌گیری خواهد کرد.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر