آرشیو روزنامه شماره ۲۸۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۲۸۶۶

 • مهم‌ترین انتخابات پارلمانی اروپا امروز در ایتالیا برگزار می‌شود

  گروه بین‌الملل- هنگامی که مردم ایتالیا امروز (یکشنبه) و فردا (دوشنبه) برای انتخاب نخست‌وزیر کشورشان از اصلی‌ترین احزاب ملی به پای صندوق‌های رای می‌روند، تمامی اروپا منتظر خواهد بود تا ببیند چه کسی انتخاب شده و ایتالیا را در آینده نجات می‌دهد.
  به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، اواخر سال ۲۰۱۱ میلادی بود که نبود اطمینان در خصوص توانایی ایتالیا برای پرداخت بدهی خود که از هفت درصد فراتر رفته بود کشورهای عضو منطقه یورو را تهدید کرد این همان موضوعی بود که پیش‌تر موجب شد تا یونان، پرتغال و ایرلند از اتحادیه اروپا درخواست وام کنند.
 • کاهش رتبه اعتباری انگلستان

  رفیعه هراتی
  موسسه رتبه‌بندی مودی رتبه اعتباری انگلستان را کاهش داد. این موسسه ضعف چشم‌انداز رشد اقتصادی این کشور و چالش‌های برنامه تثبیت مالی دولت را علت این کاهش رتبه عنوان کرد.
  به گزارش بلومبرگ، روزجمعه موسسه مودی در بیانیه‌ای اعلام کرد رتبه اعتباری انگلستان را یک رتبه کاهش داده و از Aaa به Aa۱ رسانده است. در این بیانیه آمده است به دلیل بدهی‌های بالا و رو به افزایش انگلستان، بعید به نظر می‌رسد روند کاهش ترازنامه دولت پیش از سال ۲۰۱۶ معکوس شود.
 • روسیه آمریکا را به اتخاذ سیاست دوگانه در قبال سوریه متهم کرد

  گروه بین‌الملل- وزیر امور خارجه روسیه آمریکا را به اتخاذ سیاست‌های دوگانه در قبال سوریه متهم کرد و گفت که واشنگتن حتی بیانیه شورای امنیت در محکوم کردن انفجار خودرو در دمشق را بلوکه کرد.
 • موج جدید تظاهرات ضد دولتی مصر را فراگرفت

  گروه بین‌الملل- مصری‌ها روز جمعه با برگزاری تظاهرات در مناطق مختلف این کشور، سیاست‌های محمد مرسی و اخوان المسلمین را به شدت محکوم کردند و برکناری رییس‌جمهوری را خواستار شدند.
  به گزارش ایسنا، ‌به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، جمعی از مردم مصر روز جمعه بار دیگر در اعتراض به سیاست‌های رییس جمهوری این کشور در قاهره و شماری از شهرهای مصر تظاهراتی برپا کردند.
 • علی العریض نخست‌وزیر جدید تونس شد

  گروه بین‌الملل- «منصف المرزوقی» رییس‌جمهوری تونس «علی العریض» وزیر کشور را به عنوان نخست‌وزیر جدید این کشور مامور تشکیل دولت جدید کرد.
  به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، «عدنان منصور» سخنگوی رییس‌جمهوری تونس گفت که المرزوقی به طور رسمی العریض را مکلف کرد که دولت جدید تشکیل دهد. العریض توسط حزب «النضهه» به عنوان جایگزین «حمادی الجبالی» نخست‌وزیر مستعفی نامزد شده بود. منصور افزود که العریض ۱۵ روز مهلت دارد دولت جدید را معرفی و برنامه‌هایش را به رییس‌جمهوری ارائه کند.
 • رکود اقتصادی ادامه‌دار خواهد بود

  گروه بین‌الملل- کمیسیون اروپا اعلام کرد اسپانیا، فرانسه و پرتغال بر خلاف توافق قبلی خود با اتحادیه اروپا در کاهش هزینه‌های جاری کوتاهی کرده‌اند.
  به گزارش بی‌بی‌سی، کسری بودجه دولت اسپانیا در سال ۲۰۱۲، ۲/۱۰ درصد بیشتر از کل تولید این کشور بوده است. این کشور بر اساس توافق قبلی باید کسری خود را به حد اکثر ۳/۶ درصد محدود می‌کرد. کمیسیون اروپا اینک گفته است که اقتصاد کشورهای عضو حوزه یورو در سال جاری دچار انقباضی حدود ۳/۰ درصد خواهد شد. با این وجود پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۱۴ حوزه یورو رشدی ۴/۱ درصدی را تجربه خواهد کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر