شرکت قوای محرکه کرمان خودرو در سال ۱۳۸۷ به منظور مونتاژ و ساخت انواع موتور، گیربکس و اکسل خودروهای سواری در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم تاسیس شد. این شرکت در دوران فعالیت خود، به عنوان تامین‌کننده اصلی قوای محرکه (شامل موتور، گیربکس و اکسل) انواع محصولات شرکت کرمان موتور، سابقه تولید و تامین مجموعه گیربکس خودروی پراید را در کارنامه خود دارد. حال شرکت کرمان موتور طی سرمایه‌گذاری جدید در مجموعه قوای محرکه، اقدام به راه‌اندازی خط تولید دو مدل گیربکسCVT برای خودرو‌های J۴ و S۳ کرده است. گیربکس CVT تولیدی این کارخانه در سدان متوسط اختصاصی شرکت کرمان موتور، کی‌ام سی ایگل، که با بومی‌سازی پلتفرم خودروی J۴ توسعه داده شده است، نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت و نیاز سایر خودروسازان نیز توسط کارخانه قوای محرکه کرمان خودرو، تامین خواهد شد.

برای راه‌اندازی این خط تولید، در کارخانه‌ای به مساحت ۲۱۰۰ مترمربع، بالغ بر ۷ میلیون دلار و ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است و این مجموعه تولیدی در فاز اول ظرفیت تولید سالانه ۱۵۰‌هزار دستگاه گیربکس را دارد. محصولات این خط تولید از فناوری VT۲i، به روزترین تکنولوژی مورد استفاده در گیربکس‌های CVT بهره‌مند است و از تکنیک پوکایوکه، خطا‌ناپذیری و بررسی وضعیت کیفی کلیه قطعات در سیستم تولید، در آن استفاده شده است.

از جمله مهم‌ترین دستاوردهای راه‌اندازی کارخانه مورد اشاره، به کاهش چشمگیر ارزبری و خودکفایی در تامین گیربکس‌های CVT، که در تولید خودروهای اقتصادی و میان‌رده مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توان اشاره کرد. داخلی‌سازی قطعات و تولید این گیربکس در داخل کشور منجر به کاهش ارز‌بری به میزان سالانه ۶۰ میلیون دلار در سال خواهد شد.