لزوم توجه به مهارت آموزی دانش آموزان متناسب با نیازهای بازار کار

دنیای اقتصاد- خراسان شمالی: استاندار خراسان شمالی در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش خراسان شمالی، بر لزوم توجه به مهارت آموزی دانش آموزان و توجه به آموزش‌ها متناسب با نیازهای بازار کار در هر منطقه‌ تاکید کرد و اظهارداشت: خراسان شمالی دارای صنایع بزرگ نظیر صنایع تبدیلی، شیمیایی، فلزی و... در سطح کشور است که امید است با تربیت نیروهای متخصص در آینده شاهد به کارگیری فرزندان استان در این صنایع باشیم.

محمدرضا حسین نژاد افزود: باید مهارت آموزی به همه دانش آموزان و تربیت نیروی انسانی متخصص مورد توجه باشد، تربیت دانش آموزان به گونه ای باشد که فضای ذهنی صرفا به سمت مدرک گرایی و پشت میز نشینی نباشد.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه باید فکر و ذهن دانش آموزان به سمت تولید سوق داده شود و صرفا گرفتن مدرک ملاک نباشد، گفت: مسیر دانشگاه ها و صدور مدرک نیز باید متناسب با شرایط محیطی هر استانی تعیین شود.

وی با اشاره مبادله موافقت نامه برای ساخت یک هنرستان در شهرستان فاروج، اظهارامیدواری کرد با احداث هنرستان ها در استان جهت عملیاتی شدن فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید تحصیلات دانش آموزان جهت دار دنبال شود قدم برداریم.

استاندار خراسان شمالی عنوان کرد: باید مهارت اموزی متناسب با نیاز های استان باشد تا مدرک گرفته شده در بازار کار استفاده شود امیدواریم تا این بستر فراهم شود تا در آینده هم مدارس و دانشگاه های ما بتوانند در این مسیر حرکت کنند.

وی با اشاره به مصوبات شورای آموزش و پرورش، گفت: کمک دهیاری و شهرداری ها به مدارس به قوت خود باقی است و باید تکالیفی که بر عهده دستگاه ها است انجام شود.

استاندار خراسان شمالی با ابراز خوشحالی و تبریک برای کسب رتبه یک کنکور و کسب مدال برنز در مسابقات جهانی توسط دانش آموزان خراسان شمالی و همچنین به سایر دانش آموزان  که رتبه های برتر را کسب کردند، به خانواده ها و معلمانی که این بستر افتخارآفرینی را فراهم کردند تا این شکوفایی در فرزندان استان حاصل شود، خدا قوت گفت .

وی اظهارداشت: مهرماه باید با شور و شوق خاص برای دانش آموزان آغاز شود و دستگاه ها برای آماده سازی فضا های جدید احداث شده کمک کنند و اقدامات لازم انجام شود تا این مدارس برای مهرماه آماده بهره برداری شوند تا تغییرات مطلوب در ذهن دانش آموزان خاطره شیرین بسازد.

در پایان این مراسم، موافقت نامه شروع ساخت پروژه یک هنرستان خیرساز در شهرستان فاروج، توسط استاندار خراسان شمالی و اداره کل آموزش و پرورش استان امضا شد.