آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۴ دنیای اقتصاد

اخبار خبر - روزنامه شماره ۴۸۴۴

 • کرونا و رابطه ایران و آمریکا

  دنیای‌اقتصاد: دنیای‌اقتصاد: نمایش حسن‌نیت کشورها نسبت به یکدیگر در جریان بروز بحران‌های حوزه سلامت به ندرت در نیل به پیشرفت‌های دیپلماتیک واشنگتن با کشورهایی نظیر ایران و کره‌شمالی موثر واقع شده است. به نظر می‌رسد شرایط کنونی شیوع کرونا نیز در همین قاعده می‌گنجد، سنتی که نشان می‌دهد همکاری کشورهای متخاصم در زمان‌های بروز بحران‌های سلامت در نهایت نتوانسته است تا یک آشتی پایدار میان آنها برقرار کند. با این حال نشریه فارن‌پالیسی می‌نویسد که البته چشم‌انداز ایجاد گشایش‌های دیپلماتیک بین کشورها از طریق همکاری در حوزه سلامت همچنان وجود دارد؛ چنانچه برخی از تحلیلگران معتقدند غرب باید با استفاده از دپیلماسی کرونا بتواند از فرصت‌ها برای عادی‌سازی روابط با ایران و کره‌شمالی استفاده کند.
 • اهمیت فضای مجازی روشن‌تر شده است

  دنیای اقتصاد: حسن روحانی رئیس‌جمهوری روز گذشته در جلسه هیات دولت با بیان اینکه بیماری کرونا یک بیماری فراگیر است و تقریبا دامنه آن همه استان‌های ما را فرا گرفته، تاکید کرد که در این شرایط اهمیت فضای مجازی روشن‌تر شده است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، روحانی با تاکید بر مساله مهم سلامت جسم و جان مردم، در عین حال تاکید کرد: اما در کنار این، امنیت روحی و روانی جامعه هم بسیار حائز اهمیت است.
 • پاسخ تند ایران به نامه آژانس

  دنیای‌اقتصاد: پس از آنکه رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش جدید آژانس اعلام کرد که ایران اجازه دسترسی به دو سایت هسته‌ای را به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نداده و به سوالات پیشین آژانس درخصوص فعالیت‌هایش پاسخ نگفته است، کاظم غریب‌آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین در این خصوص گفت: «ایران درحال جلوگیری از ایجاد یک بدعت غیراصولی و خطرناک در آژانس بین‌المللی اتمی است.» وی همچنین گفت: «متاسفانه یک بار دیگر، آمریکا و رژیم اسرائیل در تلاش هستند تا روابط و همکاری‌های فعال و سازنده میان آژانس و ایران را با اعمال فشار به آژانس برای خروج از وظایف اساسنامه‌ای خود، با اخلال مواجه کنند.»
 • رایزنی‌های تلفنی ظریف درباره کرونا

  دنیای‌اقتصاد: محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امورخارجه نروژ روز گذشته در تماسی تلفنی درخصوص همکاری دو کشور برای مبارزه با کرونا گفت‌وگو و تبادل‌نظر کردند. همچنین وزرای امورخارجه ایران و سوئیس بعدازظهر روز گذشته در گفت‌وگویی تلفنی آخرین وضعیت شیوع کرونا در جهان، اقدامات ایران و راه‌های جمعی مقابله با این ویروس را بررسی کردند.
 • سقوط سومین جنگنده سوری توسط ترکیه

  دنیای اقتصاد: وضعیت در سوریه به‌ویژه ادلب هر روز پیچیده‌تر از قبل می‌شود. در جدیدترین تحول در این کشور، نیروهای ترکیه یک جنگنده متعلق به ارتش سوریه را سه‌شنبه شب ۱۳ اسفند در ادلب سرنگون کردند. این شهر استراتژیک که در شمال غرب سوریه قرار دارد، به زیر کنترل ارتش اسد در آمده است.
 • برگزاری نشست عربی ضدایرانی

  ایسنا: کمیته چهارجانبه عربی نشستی ضدایرانی به ریاست امارات برگزار کرد. به گزارش الوفد، نشست کمیته چهارجانبه عربی علیه ایران دیروز چهارشنبه در سطح وزرای‌خارجه و به ریاست انور قرقاش، وزیر مشاور دولت امارات در امورخارجه برگزار شد. در این نشست وزرای‌خارجه مصر، عربستان و بحرین و همچنین احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب حضور داشتند. در این نشست آخرین تحولات تنش کشورهای عربی با ایران و همچنین راه‌های مقابله با آنچه «نفوذ ایران در کشورهای عربی» خوانده شد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وزرای‌خارجه چهار کشور عربی همچنین گزارشی را که دبیرخانه عمومی اتحادیه عرب تهیه کرده بود بررسی کردند. آنها همچنین ابتکارعملی را که در جلسه‌های پیشین برای به اصطلاح مقابله با ایران مطرح کرده بودند بررسی کردند. کمیته چهارجانبه عربی متشکل از عربستان، امارات، بحرین و مصر است و یکی از اهداف تاسیس آن مقابله با سیاست‌های ایران عنوان شده است. ادعای دخالت جمهوری اسلامی ایران در منطقه درحالی مطرح می‌شود که مقامات تهران همواره بر ایجاد صلح، ثبات و امنیت در خاورمیانه تاکید می‌کنند و بارها همسایگان را به صلح فراخوانده‌اند.
 • قدردانی پاکستان از تلاش ایران برای دفاع از مسلمانان هند

  تسنیم: وزیرخارجه پاکستان ضمن تایید مواضع وزارت امورخارجه ایران اعلام کرد: حمایت ایران از مسلمانان هندی ستودنی است. به گزارش داون‌نیوز، «شاه‌محمود قریشی» وزیرخارجه پاکستان اعلام کرد: من از مواضع محمدجواد ظریف کاملا حمایت می‌کنم. او تاکید کرد: ایران نیز مانند ما ظلم و ستم دولت هند بر مسلمانان این کشور را محکوم کرد و این اقدام ستودنی است.
 • طرح کاهش اختیارات جنگی ترامپ به رای گذاشته می‌شود

  فارس: یک عضو ارشد مجلس نمایندگان آمریکا گفته این مجلس به‌زودی طرحی را که خواستار کاستن از اختیارات جنگی رئیس‌جمهور این کشور علیه ایران است به رای خواهد گذاشت.
 • کاشت درخت در محوطه سعدآباد ازسوی رئیس‌جمهور

  دنیای اقتصاد: جلسه روزگذشته هیات‌دولت با حضور رئیس‌جمهور در محل کاخ سعدآباد برگزار شد. در این جلسه به خاطر شیوع بیماری کرونا صندلی وزرا با فاصله ازهم قرار گرفته بود. روز سه‌شنبه نیز در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، صندلی‌ها با فاصله از هم چیده شده بود. در همین حال در حاشیه نشست دیروز اعضای دولت رئیس‌جمهور به‌مناسبت روز درختکاری یک اصله نهال در محوطه کاخ سعدآباد کاشت.
 • توضیح معاون قوانین مجلس درباره وضعیت بودجه ۹۹

  دنیای اقتصاد: پس از آنکه لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور با درخواست رئیس مجلس و موافقت رهبر انقلاب، مستقیم از کمیسیون تلفیق به شورای نگهبان ارسال شد، برخی از این اقدام مجلس انتقاد کردند. حسین میرمحمدصادقی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی دیروز در گفت‌وگویی به این انتقاد‌ها پاسخ داد و تاکید کرد که تمام راه‌های بررسی بودجه سال ۹۹ نیازمند برگزاری نشست علنی صحن مجلس بود و با توجه به اینکه توقف جلسات علنی در وضعیت شیوع بیماری کرونا یکی از امور لازم و واجب بود، لذا با کسب اجازه از رهبری مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه به شورای نگهبان ارسال شد.
 • نماز جمعه این هفته برگزار نمی‌شود

  فارس: فارس: محمدجواد حاج‌ علی‌اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: بر اساس تصمیم ستاد مبارزه با کرونا نماز جمعه این هفته در سراسر مراکز استان‌ها برگزار نمی‌شود. او تاکید کرد: برگزاری نماز جمعه در سایر شهرستان‌های کشور تابع تصمیم کمیته مرکب از نماینده ولی‌فقیه، استاندار و مدیرکل بهداشت و درمان منطقه است.
 • زمان برگزاری انتخابات در آستانه اشرفیه

  فارس: دبیر ستاد انتخابات کشور در مورد اینکه با توجه به فوت منتخب مردم آستانه اشرفیه انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم چه زمانی برگزار می‌شود، گفت: این انتخابات همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود. سید اسماعیل موسوی درباره زمان تبلیغات راه یافتگان به دور دوم انتخابات مجلس یازدهم گفت: تبلیغات انتخابات مرحله دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از بامداد ۲۱ فروردین شروع می‌شود و ساعت۸ صبح ۲۸ فروردین به اتمام می‌رسد. به گزارش خبرگزاری فارس، انتخابات راه‌یافتگان به مرحله دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۹ فروردین برگزار خواهد شد. همچنین به گزارش «ایرنا» دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی در۳۷ حوزه انتخابیه دیگر در ۱۶ استان تایید شد و در مجموع تاکنون صحت انتخابات در ۱۷۱ حوزه انتخابیه به تایید مراجع قانونی رسیده است.
 • تکذیب کشف داروی کرونا درکشور

  دنیای اقتصاد: به دنبال برخی ادعاها مبنی بر کشف داروی کرونا، روزگذشته سازمان غذا و دارو و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، در اطلاعیه‌ای شایعات منتشرشده در فضای مجازی درخصوص کشف داروی کرونا را قویا تکذیب کردند.
 • تکذیب حضورسردار قاآنی درفضای مجازی

  ایسنا نوشت: در پی انتشار اخباری منتسب به سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه در یکی از شبکه‌های اجتماعی پیرامون حوادث و رخدادهای اخیر در کشور هند، سردار رمضان شریف، سخنگو و مسوول روابط‌عمومی کل سپاه این اظهارات را تکذیب و تصریح کرد: سردار قاآنی هیچ کانال یا صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها ندارند و اخبار و اظهارات مربوط به وی از طریق سایت سپاه‌نیوز و رسانه‌های‌های رسمی کشور منتشر می‌شود.
 • دستگیری عامل انتشار تصاویر غسالخانه قم

  ایسنا نوشت: معاون دادستان قم گفت: فردی که تصاویر غسالخانه آرامستان بهشت معصومه(س) قم را بدون مجوز منتشر کرده بود، دستگیر و پرونده او به قوه قضائیه ارجاع شد.
 • آخرین وضعیت پرونده محمد علی نجفی

  فارس نوشت: وکیل مدافع محمدعلی نجفی از حال نامساعد موکلش خبر داد و گفت: موکلم درهفته گذشته سه بار به درمانگاه مراجعه کرده است. حمیدرضا گودرزی، وکیل مدافع محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران گفت: موکلم سابقه سکته حاد قلبی داشته و رگ‌های قلبش را جراحی کرده است، همچنین بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و برخی بیماری‌های نیمه‌پیشرفته دیگر نیز دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر