آرشیو روزنامه شماره ۴۵۱۷ دنیای اقتصاد

اخبار خبر - روزنامه شماره ۴۵۱۷

 • روایت شمخانی از درخواست آمریکا برای مذاکره

  دنیای اقتصاد: دبیر شورای‌عالی امنیت ملی از پیام نمایندگان آمریکا برای مذاکره با ایران درجریان سفرش به افغانستان خبرداد. علی شمخانی در تشریح این پیشنهاد گفت: در افغانستان که بودم دو نفر نماینده به من مراجعه کردند و گفتند آمریکا آماده مذاکره است، ولی این سوال مطرح است که چه کسی در آمریکا به آن چیزی که شما امضا می‌کنید متعهد است؟ او همچنین تاکید کرد آنها دروغ می‌گویند که ما برای مذاکره به آنها پیام می‌دهیم.
 • حذف بانک مرکزی از چرخه آمار

  دنیای اقتصاد: مرکز آمار ایران بر اساس تصمیم کمیسیون شورای عالی آمار از پایان موازی کاری در تولید و انتشار آمار تورم و رشد اقتصادی خبر داد که به منزله توقف انتشار عمومی این آمارها توسط بانک مرکزی است. مرکز آمار ایران در یک گزارش اعلام کرد: پایان موازی کاری در تولید و انتشار آمارهای رسمی تورم و رشد اقتصادی و صرفه‌جویی میلیاردها تومان از اعتبارات دولتی در کمیسیون تخصصی شورای عالی آمار کلید خورد.
 • نگرانی روحانی ازکاهش منابع آبی

  دنیای اقتصاد: حسن روحانی رئیس‌جمهوری روز گذشته درباره «کاهش منابع آبی در ایران» هشدار داد و آن را «خطرناک» دانست. رئیس‌جمهوری روز گذشته در دیدار با وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به کاهش ذخایر آبی و مشکلات ایجاد شده در حوزه آب‌های زیرزمینی، از دلایل این مشکل گفت. به گفته روحانی امروز در بعضی حوزه‌ها به‌ویژه حوزه آب، با مواردی مواجه هستیم که از قبل، پیش‌خور شده است و با مجوزهای نادرستی که صادر شده آب‌های زیرزمینی با افت شدیدی مواجه شده‌اند؛ به‌نحوی‌که اگر در جایی با ۳۰ متر به آب دسترسی پیدا می‌شد امروز در همان مکان باید چاه ۳۰۰ متری حفر شود.
 • هدف ایران از گفت‌و‌گو با طالبان

  دنیای اقتصاد: مقامات بلندپایه نظامی و امنیتی ایران دیروز در حاشیه یک همایش که با محوریت «امنیت در غرب آسیا» برگزار شد اهداف ایران از مذاکره با طالبان را تشریح کردند. دبیر شورای‌عالی امنیت ملی ضمن تاکید بر این موضوع که کمک به دولت افغانستان برای رسیدن به صلح و ثبات هدف اصلی مذاکره با طالبان است، تاکید کرد که «مذاکره با طالبان منجر به مذاکره با داعش و النصره نخواهد شد.»
 • آمریکا به تجارت امنیت روی آورده ‌است

  ایسنا: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: «امروز دوران هژمونی و تسلط غرب به پایان رسیده ‌است و آنها باید به خواست ملت‌های منطقه تن دهند.» امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح دیروز در همایش بین‌المللی «دفاع و امنیت در غرب آسیا» با بیان اینکه «این منطقه پس از جنگ دوم جهانی زیارتگاه اردوگاه شرق و غرب شد و ایجاد رژیم صهیونیستی مانند یک دمل چرکین در ذهن ملت‌های منطقه مانده است» تاکید کرد: «مرور تحولات امنیتی غرب آسیا به ما می‌آموزد که حرص و طمع استکباری غرب، از اندیشه منفعت‌طلبی ناشی شده است.
 • ظریف راهی دهلی‌نو شد

  ایسنا: وزیر امورخارجه ایران، تهران را به مقصد دهلی‌نو ترک کرد.محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران در راس یک هیات بلندپایه سیاسی-اقتصادی تهران را به مقصد دهلی‌نو ترک کرد.براساس اعلام رسانه‌های هندی،‌ قرار است وزیر امورخارجه ایران در سفر به هند با مقامات بلندپایه این کشور، ازجمله سوشما سواراج، همتای هندی خود دیدار و در نشست ریسینا شرکت کند.
 • تحلیل «هاآرتص» از پیچیده‌ترین دشمن اسرائیل

  فارس: روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، چاپ فلسطین اشغالی در یادداشتی به بررسی سند جدید چشم‌انداز ۵۰ ساله جمهوری اسلامی ایران پرداخته و اذعان کرده که ایران، پیچیده‌ترین و خطرناک‌ترین دشمنی است که تل‌آویو تاکنون با آن مواجه بوده است.
 • شرط اعراب برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب

  ایسنا: یک منبع مصری اعلام کرد شرط برخی کشورهای بزرگ عربی برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب پایان دادن به نفوذ ایران در این کشور است.
 • امنیت عامل اصلی مذاکره با طالبان است

  ایسنا: معاون پیشین وزیر امورخارجه با اشاره به برگزاری مذاکرات سیاسی ایران و طالبان در تهران تاکید کرد: «ایران، این مذاکرات را در راستای امنیت خود و همچنین تحقق صلح و ثبات در افغانستان و منطقه انجام می‌دهد.»
 • تقدم یا تاخر حذف صفر؟

  دنیای اقتصاد: پس از اطلاع‌رسانی در مورد لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی، رئیس کل بانک مرکزی برخی از جزئیات آن را منتشر کرد. این جزئیات حاکی از آن است که برنامه اصلاح پولی، دو سال زمان می‌برد. اما نکته مهم اینجاست که در این مدت، آیا ابتدا باید سیاست‌های اصلاحی به شکل جدی و موثر اجرا شوند یا پس از آغاز اصلاح واحد پول، اقدامات اصلاحی به‌طور همزمان اجرایی شوند؟
 • ۵۰۰ شفا یافته سرطان میهمان مرکز جامع کنترل سرطان ایران می‌شوند

  گروه بنگاه‌ها: پانصد نفر از شفایافتگان بیماری سرطان میهمان ویژه همایش پیشگیری از سرطان به میزبانی مرکز جامع کنترل سرطان ایران ICCC در منطقه ۲۲ تهران خواهند بود.
 • سرپرست سازمان سرمایه‌گذاری ایران منصوب شد

  وزیر اقتصاد در پی بازنشستگی «محمد خزاعی» طی حکمی «احمد جمالی» را با حفظ سمت به‌عنوان سرپرست سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران منصوب کرد.
 • روند روبه رشد تامین ارز واردات در بازار نیما

  طی دو روز گذشته تامین ارز واردات در بازار نیما از محل عرضه ارز صادرکنندگان و نیز عرضه ارز توسط بانک مرکزی روند افزایشی و رو به رشد به خود گرفته است. به گزارش روابط‌عمومی بانک مرکزی، چند کانال بانکی برای تامین و انتقال ارز با برخی کشورها عملیاتی شده و بر همین اساس این بانک نسبت به تسریع در تخصیص و تامین ارز اقدام کرده است.
 • دستور رئیس قوه‌قضائیه برای بررسی ادعای اسماعیل بخشی

  دنیای اقتصاد: رئیس قوه‌قضائیه با اشاره به انتشار برخی شایعات و ادعاها درباره شکنجه یکی از کارگران بازداشتی شرکت نیشکر هفت‌تپه، به دادستان کل کشور دستور داد که با اعزام تیمی مستقل به منطقه، ابعاد مختلف این موضوع را مورد بررسی قرار دهد و گزارش آن را هرچه سریع‌تر به اطلاع مردم برساند.
 • تقدیر رئیس‌جمهوری از قاضی‌زاده هاشمی

  ایسنا: حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه عصر یکشنبه هیات دولت که ریاست آن را برعهده داشت، از سید‌حسن قاضی‌زاده هاشمی به‌عنوان وزیری «بسیار پرتلاش و دلسوز که بیشترین سفر به استان‌ها و نقاط دوردست کشور را برای رسیدگی به امر سلامت مردم داشت» یاد کرد؛ کسی که به گفته روحانی به کار خود عشق می‌ورزید و با تمام توان در توسعه خدمات سلامت و حل مشکلات کوشا بود و بدون تردید نامش در تاریخ بهداشت و درمان کشور ماندگار خواهد بود.
 • جهانگیری: لازمه اصلاحات ساختاری در بودجه وفاق همگانی است

  دنیای اقتصاد: معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه حمایت رهبر معظم انقلاب از اصلاح ساختار بودجه منجر به وفاق ملی و اجماع برای انجام این کار بزرگ می‌شود، گفت: لازمه اصلاحات ساختاری در بودجه اجماع و وفاق همگانی است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهوری، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری در جلسه ظهر دیروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر تدوین برنامه‌ای برای اصلاح ساختار بودجه کشور با هدف کاهش هزینه‌ها و حمایت از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از ظرفیت‌های اقتصاد مقاومتی قدرت اجماع‌سازی آن است.او اصلاح ساختار بودجه در شرایط کنونی را کاری پرفایده، سودمند و در جهت منافع کشور دانست و اظهار کرد: لازمه اصلاحات ساختاری در بودجه کشور اجماع و وفاق همگانی است.
 • درخواست دولت از مجمع برای در اولویت قراردادن لایحه پالرمو

  ایسنا: معاون حقوقی رئیس‌جمهور با بیان اینکه تصویب لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی قدمی رو به جلو بود، تاکید کرد که البته برخی تغییرات در مقایسه با متن ارسالی دولت و نیز متن مصوب مجلس اعمال شده است.
 • آخرین وضعیت معرفی وزیر جدید بهداشت به مجلس

  تسنیم: حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به زمان معرفی وزیر بهداشت و درمان از سوی حجت‌الاسلام حسن روحانی به مجلس برای اخذ رای اعتماد، گفت: به موجب قانون اساسی اگر به هر دلیلی یک وزارتخانه فاقد وزیر باشد رئیس‌جمهور می‌تواند به مدت ۳ ماه برای آن وزارتخانه سرپرست تعیین کند. معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اضافه کرد: رئیس‌جمهور در حال بررسی سوابق برخی افراد برای معرفی وزیر پیشنهادی به مجلس برای اخد رای اعتماد است.امیری اضافه کرد: ان‌شاءالله رئیس‌جمهور ظرف مدت قانونی فردی را به‌عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت به مجلس معرفی می‌کند.
 • نظر علی مطهری در مورد برگزاری رفراندوم حجاب

  ایسنا: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که اگر موضوع حجاب به رفراندوم گذاشته شود اکثریت جامعه به آن رای خواهند داد.علی مطهری در سخنرانی خود با موضوع حجاب که در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد، گفت: من بر اساس شناختی که از جامعه دارم می‌گویم همین امروز اگر برای حجاب رفراندوم برگزار کنیم جامعه به حجاب رای می‌دهد.
 • بررسی ادعاهای «اسماعیل بخشی» در کمیسیون امنیت ملی

  ایسنا نوشت: حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بررسی ادعاهای «اسماعیل بخشی» کارگر کارخانه نیشکر هفت‌تپه در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
 • هیچ سوژه‌ای از فرزندانم در دست کسی نیست

  ایسنا نوشت: آیت‌الله یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه باید قدردان نعمت‌هایی باشیم که انقلاب اسلامی در اختیار ما قرار داده است، گفت: یکی از نعمت‌های بزرگ در زندگی‌ام این است که از فرزندانم هیچ سوژه‌ای در دست دیگران ندارم و همگی در مسیری درست حرکت کرده‌اند.
 • شکایت ستاد امر به معروف اصفهان از عضو شورای شهر تهران

  ایسنا نوشت: رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان از وی به خاطر توییت‌هایش خبر داد.ناهید خداکرمی درخصوص پرونده شکایت از وی گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان به‌دلیل محتوای برخی توییت‌ها و مصاحبه‌هایم از من شکایت کرده است.وی با بیان اینکه در حال حاضر پرونده شکایت از من در جریان است، تصریح کرد: وکیل پیگیر پرونده است، اما پیش از این پرونده من در شعبه ۵ بازپرسی اصفهان قرار داشت، اما حالا پرونده بنا به دلایلی که نمی‌دانیم به شعبه ۶ دادسرا منتقل شده است.خداکرمی با بیان اینکه هنوز کیفرخواستی صادر نشده است، گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان مدعی شده است که به‌خاطر توییت‌ها و مصاحبه‌هایی که در مورد حجاب داشته‌ام مردم را تشویق به بی‌حجابی کرده‌ام.
 • نظر غرضی درباره علت استعفای وزرا

  عصر ایران نوشت: محمد غرضی در گفت‌وگو با نامه‌نیوز درباره علت تمایل وزرای شاخص برای استعفا از دولت گفت: آقای ربیعی استیضاح شد. آقای آخوندی قصد استعفا نداشت، اما برکنارش کردند. آقای قاضی‌زاده‌هاشمی نیز که استعفا کرد، من را یاد زمانی می‌اندازد که در دولت بودم. ما چنین کسانی را وزیر قاتل پول می‌نامیدیم. این افراد وقتی دولت دلار و ریال دارد وزیر هستند اما وقتی کفگیر به ته دیگ می‌خورد، صحنه را ترک می‌کنند.
 • بازداشت عامل آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان

  ایسنا نوشت: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان از دستگیری دو نفر از عوامل آزار و اذیت یک دختر جوان در سیرجان که فیلم آن در فضای مجازی منتشر شده است، خبر داد.محسن نیک‌ورز گفت: با دستور رئیس کل دادگستری استان کرمان پرونده آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان به‌صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی می‌شود و دستگاه قضایی با عاملان این حادثه قاطعانه برخورد می‌کند.
 • احتمال کاندیداتوری سیدحسن خمینی

  عبدالرضا داوری در توییتی از احتمال کاندیداتوری سید حسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد. او همچنین نوشت: اگر عدالت‌خواهان تایید نشوند رای ما سیدحسن خواهد بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر