برائت از رژیم صهیونیست و حامیانش به خصوص آمریکا، امسال باید فراتر از موسم و میقات حج، در کشورها و شهرهای مسلمان‌نشین، در همه جای جهان ادامه یابد و به آحاد مردم تسری یابد.

رهبر انقلاب اسلامی در این پیام با اشاره به ابعاد مناسک پیچیده حج، آن را برای مسلمانان قوت قلب و برای بدخواهان هراس‌انگیز و پرهیبت  دانستند و خاطرنشان کردند: قرآن ضمن بیان راز و رمزهای ترکیب پیچیده حج، آن را مظهر آرامش اخلاقی و سازش مسلمانان و مظهر بیزاری و جبهه‌گیری مقتدرانه در برابر دشمنان معرفی می‌کند و حج‌گزاران باید اندیشه و عمل خود را به این معارف پرفروغ نزدیک‌تر کنند و هویت بازیافته و آمیخته با این مفاهیم متعالی را به عنوان سوغات ارزشمند سفر حج به خانه برگردانند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به جنایات رژیم بی‌رحم و البته رو به زوال صهیونیستی در غزه افزودند:  مساله برائت، امسال برجسته‌تر از گذشته است، زیرا فجایع غزه جای هیچ‌گونه ملاحظه و مماشات برای هر فرد و حزب و دولت و فرقه مسلمانان باقی نگذاشته است و این برائت باید در قول و عمل ملت‌ها و دولت‌ها خود را نشان دهد و عرصه را بر جلادان و حامیانشان تنگ کند.

رهبر انقلاب اسلامی در فراز پایانی پیام خود با تجلیل از مقاومت پولادین فلسطین و مردم صبور و مظلوم غزه، تاکید کردند: باید از این مقاومت پشتیبانی همه‌جانبه شود.

متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به حجاج بیت‌اللّه‌الحرام به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

و الحمد‌للّه ربّ العالمین و الصّلاة  و السّلام علی خیر البریّة سیّدنا محمّدٍ المصطفی و آله الطّیّبین و صحبه المنتجبین و من تبعهم باحسان الی یوم الدّین.

آهنگ دلنواز ابراهیمی که به فرمان خدا، همه انسان‌ها را در همه دوران‌ها، در موسم حج به کعبه فرامی‌خواند، امسال نیز دل‌های جمعی از مسلمانان را از سراسر جهان، مجذوب این پایگاه توحید و وحدت کرده و این انبوه پرشکوه و متنوع مردمی را پدید آورده و گستره‌ انسانی و قوّتِ عامل معنوی اسلام را به رخ خویش و بیگانه کشیده است.

اجتماع عظیم و مناسک پیچیده‌ حج، هر گاه با چشم تدبر دیده شود، برای مسلمان، قوت قلب و سرچشمه اطمینان است، و برای دشمن و بدخواه، هراس‌انگیز و پرهیبت. ‌جای تعجب نیست اگر دشمنان و بدخواهان امت اسلامی، این هر دو جانبِ فریضه حج را آماج تخریب و تردید سازند؛ چه با برجسته‌سازی مغایرت‌های مذهبی و سیاسی و چه با فروکاستن از جنبه‌های قدسی و معنوی.

قرآن، حج را مظهر عبودیت و ذکر و خشوع، مظهر کرامت یکسان انسان‌ها، مظهر سامان‌یابی زندگی مادی و معنوی بشر، مظهر برکت و هدایت، مظهر آرامش اخلاقی و سازش عملی میان برادران، و مظهر بیزاری و جبهه‌گیری مقتدرانه در برابر دشمنان معرفی می‌کند.

تدبر در آیات مربوط به حج و تامل در اعمال و مناسک این فریضه بی‌مثال، اینها و راز و رمزهایی از قبیل اینها را در ترکیب پیچیده حج به ما نشان می‌دهد. شما برادر و خواهر حج‌گزار، اکنون در عرصه‌ تمرین این حقایق و معارف پرفروغ قرار دارید.

اندیشه و عمل خود را به آن نزدیک و نزدیک‌تر کنید و هویت بازیافته و آمیخته با این مفاهیم متعالی را به خانه برگردانید. این همان سوغات ارزشمند و حقیقی سفر حج شما است.  امسال مساله‌ برائت برجسته‌تر از گذشته است.

فجایع غزه که در تاریخ معاصر ما بی‌نظیر است و گستاخی رژیم بی‌رحم و مظهر قساوت و شقاوت و البته رو به زوالِ صهیونی، جای هیچ‌گونه ملاحظه و مماشات برای هر فرد و حزب و دولت و فرقه‌ مسلمان باقی نگذاشته است. برائت امسال باید فراتر از موسم و میقات حج، در کشورها و شهرهای مسلمان‌نشین در همه‌جای جهان ادامه یابد، و فراتر از حج‌گزاران، به آحاد مردم تسری یابد.

این برائت از رژیم صهیونیست و حامیانش به خصوص دولت ایالات‌متحده‌ آمریکا باید در قول و عمل ملت‌ها و دولت‌ها خود را نشان دهد و عرصه را بر جلادان تنگ کند.

مقاومت پولادین فلسطین، و مردم صبور و مظلوم غزه که شُکوه صبر و مقاومتشان، جهان را به تحسین و تکریم واداشته است، باید از همه‌جهت پشتیبانی شوند. از خداوند برای آنان پیروزی کامل و سریع خواستارم، و برای شما حجاج محترم، حج مقبول مسئلت می‌کنم. دعای مستجاب حضرت بقیة‌اللّه (روحی فداه) پشتیبان شما باد.

والسلام‌علیکم ‌و رحمة‌الله

سیدعلی خامنه‌ای

۴ ذی‌الحجة ۱۴۴۵

۲۲ خرداد ۱۴۰۳