حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای با تاکید بر اینکه «جبهه‌‌ مقاومت» از دل این فضای تاریک و یأس‌‌آلود سر برآورد و تشکیل دولت «جمهوری اسلامی» در ایران، آن را گسترش و توانایی داد، افزودند: آیا ملتی که در سرزمین متعلق به خود در برابر جنایت‌های اشغالگران صهیونیست از خود دفاع می‌کند، تروریست است؟ و آیا کمک انسانی به این ملت و تقویت بازوان او کمک به تروریسم به شمار می‌رود؟ رهبر انقلاب اسلامی خطاب به جوانان آمریکایی حامی فلسطین خاطرنشان کردند: من می‌خواهم به شما اطمینان دهم که امروز وضعیت در حال تغییر است. سرنوشت دیگری در انتظار منطقه‌ حساس غرب آسیاست. بسیاری از وجدان‌ها در مقیاس جهانی بیدار شده و حقیقت در حال آشکار شدن است. جبهه‌ مقاومت هم نیرومند شده و نیرومندتر خواهد شد و تاریخ هم در حال ورق خوردن است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای با اشاره به تظاهرات حمایت از مردم فلسطین در کشورهای دیگر و همچنین همراهی و پشتیبانی استادان دانشگاه از دانشجویان و در مقابل، شدت عمل پلیسی، گفتند: من با شما جوانان احساس همدردی می‌کنم و ایستادگی شما را ارج می‌نهم. رهبر انقلاب اسلامی با توصیه به آشنایی با قرآن، نامه به دانشجویان آمریکایی حامی فلسطین را این‌‌گونه پایان دادند: درس قرآن به ما مسلمانان و به همه‌ مردم جهان، ایستادگی در راه حق است و درس قرآن درباره‌ ارتباطات بشری این است: نه ستم کنید و نه زیر بار ستم بروید. جبهه‌ مقاومت با فراگیری و عمل به این دستورها و صدها نظایر آن به پیش می‌رود و به پیروزی خواهد رسید؛ باذن الله.

متن نامه حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

این نامه را به جوانانی می‌نویسم که وجدان بیدارشان آنها را به دفاع از کودکان و زنان مظلوم غزه برانگیخته است. جوانان عزیز دانشجو در ایالات متحده‌ آمریکا! این، پیام همدلی و همبستگی ما با شماست. شما اکنون در طرف درست تاریخ ــ که در حال ورق خوردن است ــ ایستاده‌‌اید. شما اکنون بخشی از جبهه‌ مقاومت را تشکیل داده‌‌اید، و در زیر فشارِ بی‌‌رحمانه‌ دولتتان ــ که آشکارا از رژیم غاصب و بی‌‌رحم صهیونیست دفاع می‌کند ــ مبارزه‌‌ای شرافتمندانه را آغاز کرده‌‌اید.

جبهه‌ بزرگ مقاومت در نقطه‌‌ای دور، با همین ادراک و احساسات امروز شما، سال‌هاست مبارزه می‌کند. هدف این مبارزه، توقفِ ظلمِ آشکاری است که یک شبکه‌ تروریست و بی‌‌رحم به نام «صهیونیست‌‌ها»، از سال‌ها پیش بر ملت فلسطین وارد ساخته و پس از تصرف کشورشان، آنها را زیر سخت‌‌ترین فشارها و شکنجه‌‌ها گذاشته است. نسل‌‌کشیِ امروز رژیم آپارتاید صهیونیست، ادامه‌ رفتار به ‌شدت ظالمانه در ده‌‌ها سال گذشته است.

فلسطین یک سرزمین مستقل است با ملتی متشکل از مسلمان ، مسیحی و یهودی، و با سابقه‌ تاریخی طولانی. سرمایه‌‌داران شبکه‌ صهیونیستی پس از جنگ جهانی، با کمک دولت انگلیس، چند‌هزار تروریست را به تدریج وارد این سرزمین کردند؛ به شهرها و روستاهای آن هجوم بردند؛ ده‌‌ها‌هزار نفر را کشتند یا به کشورهای همسایه راندند؛ خانه‌‌ها و بازارها و مزرعه‌‌ها را از دست آنان بیرون کشیدند، و در سرزمین غصب‌‌شده‌ فلسطین، دولتی به نام اسرائیل تشکیل دادند.

بزرگ‌ترین حامی این رژیم غاصب، پس از نخستین کمک‌های انگلیسی، دولت ایالات متحده‌ آمریکاست که پشتیبانی‌‌های سیاسی و اقتصادی و تسلیحاتی از آن رژیم را یکسره ادامه داده و حتی با بی‌‌احتیاطی غیر‌قابل بخشش، راه برای تولید سلاح هسته‌‌ای را به روی او گشوده و به او در این راه کمک کرده است.

رژیم صهیونیست از روز اول، سیاست «مشت آهنین» را در برابر مردم بی‌‌دفاع فلسطین به کار گرفت و بی‌‌اعتنا به همه‌‌ ارزش‌های وجدانی و انسانی و دینی، روزبه‌‌روز بر بی‌‌رحمی و ترور و سرکوبگری افزود.دولت آمریکا و شرکایش، حتی از یک اخم در برابر این تروریسم دولتی و ظلم مستمر، دریغ کردند.امروز هم برخی اظهارات دولت ایالات متحده در قبال جنایت هولناک غزه بیش از آنچه واقعی باشد، ریاکارانه است.«جبهه‌ مقاومت» از دل این فضای تاریک و یأس‌‌آلود سر برآورد و تشکیل دولت «جمهوری اسلامی» در ایران، آن را گسترش و توانایی داد.

سردمداران صهیونیسم بین‌المللی که بیشترین بنگاه‌‌های رسانه‌‌ای در آمریکا و اروپا متعلق به آنها یا زیر نفوذ پول و رشوه‌ آنهاست، این مقاومتِ انسانی و شجاعانه را تروریسم معرفی کردند! آیا ملتی که در سرزمین متعلق به خود در برابر جنایت‌های اشغالگران صهیونیست از خود دفاع می‌کند، تروریست است؟ و آیا کمک انسانی به این ملت و تقویت بازوان او کمک به تروریسم به شمار می‌رود؟

سردمداران سلطه‌ قهرآمیز جهانی، حتی به مفاهیم بشری هم رحم نمی‌کنند. رژیم تروریست و بی‌‌رحم اسرائیل را دفاع‌‌کننده از خود وانمود می‌کنند، و مقاومت فلسطین را که از آزادی و امنیت و حق تعیین سرنوشت خود دفاع می‌کند، «تروریست» می‌نامند!

من می‌خواهم به شما اطمینان دهم که امروز وضعیت در حال تغییر است. سرنوشت دیگری در انتظار منطقه‌ حساس غرب آسیاست. بسیاری از وجدان‌ها در مقیاس جهانی بیدار شده و حقیقت در حال آشکار شدن است. جبهه‌‌ مقاومت هم نیرومند شده و نیرومندتر خواهد شد. تاریخ هم در حال ورق خوردن است.

به جز شما دانشجویان ده‌‌ها دانشگاه در ایالات متحده، در کشورهای دیگر هم دانشگاه‌‌ها و مردم به پا خاسته‌‌اند. همراهی و پشتیبانی استادان دانشگاه از شما دانشجویان حادثه‌ مهم و اثرگذاری است.این می‌تواند در قبال شدت عمل پلیسیِ دولت و فشارهایی که بر شما وارد می‌کنند، تا اندازه‌‌ای آرامش‌‌بخش باشد. من نیز با شما جوانان احساس همدردی می‌کنم و ایستادگی شما را ارج می‌نهم.

درس قرآن به ما مسلمانان و به همه‌ مردم جهان، ایستادگی در راه حق است: فَاستَقِم کَما اُمِرت؛ (۱) و درس قرآن درباره‌ ارتباطات بشری این است: نه ستم کنید و نه زیر بار ستم بروید: لا تَظلِمونَ وَ لا تُظلَمون. (۲) جبهه‌ مقاومت با فراگیری و عمل به این دستورها و صدها نظایر آن به پیش می‌رود و به پیروزی خواهد رسید؛ باذن الله.

توصیه می‌کنم با قرآن آشنا شوید.

سیدعلی خامنه‌‌ای

۵ /۳ /۱۴۰۳

۱)سوره‌ هود، بخشی از آیه‌ ۱۱۲؛ «پس همان‌‌گونه که دستور یافته‌‌ای ایستادگی کن …»

۲) سوره‌ بقره، بخشی از آیه‌ ۲۷۹