غزه؛ تا این لحظه پیروز اصلی میدان

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم غزه گفتند: اینکه رژیم صهیونیستی با آن همه ‌ساز و برگ نظامی و پشتیبانی‌‌‌های قدرت‌‌‌های ظالم دنیا، اقدام به کشتار زنان و کودکان می‌کند، نشان می‌دهد این رژیم قادر به مقابله با نیروهای مقاومت و شکست آنها نیست. حضرت آیت‌الله خامنه‌‌‌ای خطاب به دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین خاطرنشان کردند: به‌‌‌فضل الهی شما پیروزی نهایی مردم غزه را خواهید دید.

در این دیدار آقای «زیاد النخاله» دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین با قدردانی از حمایت‌‌‌های جمهوری اسلامی ایران از موضوع فلسطین، یاد و خاطره شهید سردار سلیمانی را گرامی داشت و گفت: آنچه که امروز در غزه در جریان است، درواقع تکرار حادثه کربلاست و به‌‌‌رغم همه سختی‌‌‌ها و توطئه‌‌‌ها، مردم غزه در کنار نیروهای مقاومت توانسته‌‌‌اند با ایستادگی کم‌‌‌نظیر خود، طراحی آمریکا و رژیم صهیونیستی و حامیان آنها را برای نابودی مقاومت با شکست مواجه کنند. وی با تاکید بر هماهنگی کامل میان نیروهای مقاومت به‌‌‌ویژه حماس و جهاد اسلامی، خاطرنشان کرد: مردم غزه و نیروهای مقاومت بر استمرار ایستادگی تا پیروزی نهایی مصمم هستند و به لطف خداوند پیروزی نهایی در آینده نه‌چندان دور محقق خواهد شد.

مقاومت بی‌‌‌نظیر مردم غزه به اسلام عزت بخشید

همچنین حضرت آیت‌الله خامنه‌‌‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر روز سه‌‌‌شنبه هفتم فروردین ماه در دیدار آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس و هیات همراه، با تجلیل از ایستادگی بی‌‌‌نظیر نیروهای مقاومت فلسطین و همچنین مردم غزه تاکید کردند: صبر تاریخی مردم غزه در مقابل جنایت‌ها و وحشیگری‌‌‌های رژیم صهیونیستی که با حمایت کامل غرب انجام می‌شود، یک پدیده عظیم است که حقیقتا به اسلام عزت بخشیده و موضوع فلسطین را به‌رغم خواست دشمن، به مساله اول جهان تبدیل کرده است.

رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه کشتار مردم غزه و نسل‌‌‌کشی در این منطقه هر انسان صاحب وجدانی را متاثر می‌کند، افزودند: جمهوری اسلامی ایران در موضوع حمایت از قضیه فلسطین و مردم مظلوم و مقاوم غزه هیچ تردیدی به خود راه نخواهد داد. حضرت آیت‌الله خامنه‌‌‌ای موضوع حمایت افکار عمومی بین‌المللی و همچنین افکار عمومی جهان اسلام به‌‌‌ویژه دنیای عرب از مردم غزه را مهم ارزیابی کردند و گفتند: اقدامات تبلیغاتی و رسانه‌‌‌ای مقاومت فلسطین تاکنون بسیار خوب و جلوتر از دشمن صهیونیستی بوده است و باید در این زمینه بیش از پیش اقدام شود.

ایشان همچنین یاد شهید «العاروری» از رهبران حماس را که به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسید، گرامی داشتند و خاطرنشان کردند: این شهید بزرگوار شخصیت برجسته‌‌‌ای بود که عاقبتِ مبارکِ شهادت، پاداش خداوند متعال به مجاهدت‌‌‌های وی بود. آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس نیز در این دیدار با تشکر و قدردانی از حمایت‌‌‌های مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران از قضیه فلسطین و به‌‌‌خصوص مردم غزه، گزارشی از آخرین تحولات میدانی و سیاسی جنگ غزه ارائه کرد و گفت: صبر و ایستادگی مثال‌‌‌زدنی مردم غزه و نیروهای مقاومت در این شش ماه، که ناشی از ایمان راسخ آنان است موجب شده دشمن صهیونیستی به هیچ یک از اهداف راهبردی خود در جنگ غزه، دست نیابد.

رئیس دفتر سیاسی حماس با تاکید بر اینکه عملیات «طوفان‌‌‌الاقصی» اسطوره شکست‌‌‌ناپذیری رژیم صهیونیستی را از بین برد و اکنون دشمن صهیونیستی بعد از گذشت شش ماه خسارت‌‌‌های سنگینی را متحمل شده و هزاران نفر از نظامیان این رژیم کشته و زخمی شده‌‌‌اند، افزود: جنگ غزه یک جنگ جهانی است و هیات حاکمه آمریکا شریک اصلی جنایت صهیونیست‌هاست زیرا رأسا هدایت جنگی رژیم صهیونیستی را بر عهده دارد.

وی در پایان خطاب به رهبر انقلاب تاکید کرد: به جنابعالی اطمینان خاطر می‌‌‌دهم که به‌‌‌رغم همه وحشیگری‌‌‌ها و جنایات و نسل‌‌‌کشی که در غزه در جریان است، مردم غزه و نیروهای مقاومت با قدرت ایستاده‌‌‌اند و به دشمن صهیونیستی اجازه نخواهند داد ذره‌‌‌ای به اهداف خود دست یابد.