به گزارش «ایرنا‌‌» این پایگاه‌های تونلی که در دل کوه‌های مرتفع ساخته شده است، محل نگهداری سامانه‌های موشکی زمین به زمین با تجهیزات پیشرفته و نیز پهپادهای تهاجمی نفوذ‌پذیر در شبکه‌های راداری و پدافندی دشمن است.

براساس این گزارش وجود پهپادهایی با برد ۲ هزارکیلومتر، سکوهای پرتاب موشک‌‌های دو فروندی، سکوهای پرتاب چند فروندی پهپاد با دقت و کیفیت ترکیب این سامانه‌ها که اخیرا در رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۷ به نمایش گذاشته شد، نشان از تاثیرگذاری شگفت این پایگاه‌ها در دفاع و صیانت از امنیت ایران اسلامی و ملت ایران مقابل هر تهدیدی دارد.

به اندازه کافی سلاح‌‌های موثر بومی داریم

درهمین حال فرمانده کل سپاه در آیین رونمایی از دو پایگاه جدید موشکی و پهپادی سپاه، با تاکید بر اینکه تکیه‌گاه ما سلاح نیست، بلکه عزم، اراده و ایمان است، گفت: با این وجود بحمدالله به اندازه کافی سلاح‌های موثر با دانش بومی داریم.

به گزارش «ایسنا» به نقل از سپاه‌نیوز سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی افزود: زمانی از دست‌های خالی صحبت می‌کردیم و جنگیدیم، در همان مقطع هم برجبهه دشمنان پیروز شدیم، اما امروز همان ایمان را داریم، همان امام و فرمانده را داریم، همان ملت و آرمان را داریم؛ اما به فضل الهی دست‌‌‌هایمان پر است. سرلشکر سلامی تجلی ظهور قدرت واقعی را در موشک، پهپاد، پدافند، هواپیما و شناور عنوان و اظهار کرد: اما ریشه این قدرت و سرشت و خلقت آن در باور‌ها، اعتقادات و قلب و ذهن انسان‌ها است. وی با بیان اینکه قدرتی که توسط طاغوت به کسی داده شود نمی‌جنگد گفت: ارتشی که بسیار مجهز بود، امروزی بود، توسط قدرت آمریکا در افغانستان حتی برای ۱۰ دقیقه نجنگید.

توان آتش موشکی ما ۷ برابر شده است

در بازدید سرلشکر سلامی از پایگاه‌های زیر‌زمینی موشکی و پهپادی، سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه نیز به ارائه گزارشی از روند اقدامات و دستاوردهای جدید این نیرو پرداخت. به گزارش «ایرنا» به نقل از سپاه‌نیوز، سردار حاجی‌‌زاده گفت: ما بیانی را که حضرت آقا به عنوان یک تکلیف الهی به مجموعه سپاه و نیروهای مسلح فرمودند مبنی بر اینکه باید قوی شوید به‌عنوان یک فرمان در مجموعه نیروی هوافضای سپاه با جدیت دنبال کردیم و با تلاش شبانه‌‌روزی و حمایت عزیزان موثر، بحمدالله توانستیم این حرکت را انجام بدهیم. وی افزود: هم‌اکنون در این پایگاه در لحظه می‌توانیم ۶۰ فروند پهپاد را به پرواز درآوریم و به‌دلیل آنکه برد این پرنده‌های بدون سرنشین زیاد است و محدود نیست، محدودیت هدف نداریم و هر هدف متخاصمی را می‌توانیم مورد اصابت قرار دهیم. فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تاکید بر اینکه قدرت ما به صورت لگاریتمی افزایش پیدا کرده است، گفت: قدرت آتش موشکی و شلیک‌های همزمان ما بیش از ۶ تا ۷ برابر شده است و زمان آمادگی‌‌ها و فاصله آمادگی برای شلیک هم بسیار کاهش پیدا کرده است. سردار حاجی‌‌زاده حرف زدن دشمن از قدرت پهپادی سپاه را نشانه افزایش تنوع قدرت ایران توصیف و خاطرنشان کرد: یک روز دشمن از هسته‌‌ای ما حرف می‌‌زند چندی ‌است راجع به موشکی می‌گوید و این یعنی قدرت سیاسی آنها توزیع شده است.

پایگاه‌های موشکی زیرزمینی کشور، برای نخستین بار در ایران، درسال ۱۳۹۴ ازسوی سردار حاجی‌زاده رونمایی شده بود. پیش ازاین نیز سپاه پاسداران دراسفند سال ۹۹ از یک شهر موشکی با حضور مسوولان رونمایی کرده بود.

رونمایی از ۱۰ محصول دفاعی وزارت دفاع

از سوی دیگر روزگذشته با حضور امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی در سازمان صنایع دفاع، از ۷ محصول در حوزه رزم زمینی، ۲ محصول در حوزه رزم هوایی و ۱محصول در حوزه رزم دریایی رونمایی شد. به گزارش «ایرنا»‌ وزیر دفاع با اشاره به اهمیت محصولات رونمایی‌شده گفت: تولیدات مزبور در مقابله با تهدیدات شامل سلاح‌هایی با کاربرد در حوزه‌های زمینی، هوایی و دریایی سطح اثر بخشی عملیات رزمی نیروها را ارتقا داده و تسریع‌کننده فعالیت‌های بازدارنده است.

 

این مطلب برایم مفید است
120 نفر این پست را پسندیده اند