متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

الحمدالله والصلاة علی رسوله‌‌المصطفی وآله الاطهار.سلام‌‌الله علیهم اجمعین.

ورود در دومین چهلواره انقلاب اسلامی که با آغاز سده جدید هجری شمسی همزمان شده است، نگاهی نو، آسیب‌‌شناسانه و روزآمدساز، به مجموعه‌ای از زیرساخت‌های تمدنی را ضروری می‌سازد. در راس این مجموعه، مقوله فرهنگ است. فرهنگ، جهت‌دهنده همه اقدام‌های اساسی و زیر‌بنایی جوامع بشری و شتاب‌‌دهنده یا کندکننده آن است.

این رویکرد در مقطع کنونی، عمدتا ناظر به ارتقای نگاه و احساس مسوولیت متصدیان فرهنگی و نخبگان و فعالان عرصه‌های گوناگون کشور به مقوله فرهنگ و پدیدآمدن این باور عمیق است که فرهنگ‌‌سازی در هریک از اجزای تمدنی جامعه، برترین وسیله پیشرفت و موفقیت آن و بی‌‌نیازکننده از ابزارهای الزام‌‌آور و تحکمی است. همچنین ناظر به این نکته حیاتی است که شاکله و آرایش عمومی فرهنگ در همه بخش‌های گسترده آن، نیازمند نظم و محتوای انقلابی است. این یگانه وسیله مصون‌‌سازی فرهنگ عمومی کشور در برابر هجوم فرهنگی و رسانه‌‌ای برنامه‌‌ریزی شده بیگانگان بدخواه است.

ماموریت شورای عالی انقلاب فرهنگی، از آغاز، ساماندهی به وضعیت فرهنگ و دانش در کشور، و سیاستگذاری در این دو مقوله، و هدایت دستگاه‌های متصدی آن به سمت ارزش‌ها و هدف‌های انقلاب، و برآوردن نیازهای فکری این دستگاه‌ها و ظاهر شدن در نقش قرارگاه فرهنگی کشور بوده است.

شورای عالی خدمات با ارزشی در این زمینه‌ها ارائه داده است و اینجانب بر خود فرض می‌دانم از همه اعضای محترم که در دوره‌های مختلف نقش آفریده‌‌اند، به ویژه از دانشمندان و اساتیدی که در دوره جدید در شورای عالی حضور نخواهند داشت صمیمانه سپاسگزاری کنم و ادامه کمک‌های مشاوره‌ای آنان را به این شورا درخواست نمایم.

اینک برای دوره جدید -که از ابلاغ این نوشته آغاز خواهد شد- اشخاص حقوقی و حقیقی نامبرده در ذیل را برای چهار سال به عضویت شورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب می‌کنم.

اشخاص حقوقی: فعلا روسای سه قوه و دستگاه‌هایی که تاکنون عضو شورای عالی بوده‌‌اند.

و اشخاص حقیقی: جناب آقای اعرافی، جناب آقای ایمان افتخاری، جناب آقای امیرحسین بانکی‌پور‌فرد، جناب آقای حمید پارسانیا، جناب آقای عادل پیغامی، جناب آقای غلامعلی حدادعادل، جناب آقای حسن رحیم‌‌پور‌ازغدی، جناب آقای علی‌‌اکبر رشاد، جناب آقای حسین ساعی، جناب آقای ابراهیم سوزنچی، جناب آقای سعیدرضا عاملی، جناب آقای منصور کبکانیان، جناب آقای علی لاریجانی، جناب آقای محمود محمدی‌‌عراقی، جناب آقای محمدرضا مخبر‌دزفولی، جناب آقای مرتضی میرباقری، جناب آقای صادق واعظ‌زاده، جناب آقای احمد واعظی.

نکات حائز اهمیتی در پیوست این حکم به نظر حضرات اعضای محترم خواهد رسید. توفیق همگان را از خداوند متعال مسالت می‌کنم.

سیدعلی خامنه‌‌‌‌ای

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند