براساس قراردادی که بین صندوق‌های رفاه و بازنشستگی کارکنان صنعت نفت و سازمان تامین اجتماعی منعقد شد، بازنشستگان صنعت نفت می‌توانند از خدمات درمانی و بیمارستانی سازمان تامین اجتماعی برخوردار شوند. به گزارش خبرنگار ما در مراسم انعقاد این قرارداد دکتر مهدی کرباسیان، مدیر عامل صندوق‌های رفاه و بازنشستگی صنعت نفت گفت: از این پس بازنشستگان صنعت نفت می‌‌توانند به صورت رایگان از خدمات درمانی بیمارستان‌‌های سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور برخوردار شوند.

وی افزود: صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت ۵۷‌هزار نفر را تحت پوشش خود دارد که تاکنون از خدمات درمانی بیمارستان‌های تحت پوشش شرکت ملی نفت ایران برخوردار می‌شوند ولی محدودیت تعداد این بیمارستان‌ها و تمرکز عمده آنها در استا‌ن‌ خوزستان امکان ارائه خدمات درمانی در سایر نقاط کشور برای افراد تحت پوشش وجود نداشت. اما با عقد قرارداد با سازمان تامین اجتماعی از ۱۷ مرداد ماه جاری تمام خدمات درمانی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی برای بازنشستگان صنعت نفت با ارائه دفترچه معتبر بیمه صندوق به طور رایگان انجام خواهد شد.

دکتر کرباسیان با اشاره به شرایط ویژه سنی بازنشستگان صنعت نفت که مردان بالای ۶۰‌سال و زنان بالای ۵۵ سال سن را شامل می‌شود، گفت: ضریب بالای سنی افراد تحت پوشش صندوق بازنشستگی صنعت نفت اهمیت خدمات درمانی را برای این افراد افزایش می‌‌دهد و این اقلام به منظور بالا بردن رضایت ۵۷‌هزار نفر بازنشسته و بازمانده تحت پوشش این صندوق انجام می‌شود.

دکتر سلطانعلی، عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی و سرپرست معاونت درمان این سازمان نیز ‌در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از توانمندی‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر با داشتن ۳۵۰‌بیمارستان و مرکز درمانی در سراسر کشور به ۲۸‌میلیون بیمه شده به خدمات درمانی ارائه می‌دهد.

سالانه ۸۰۰‌ هزار بیمار از خدمات بستری این مراکز برخوردار می‌شوند و همچنین گروه پزشکی - درمانی ۳۵‌هزار نفری تامین اجتماعی در سراسر کشور علاوه بر خدمات فوق سالانه با پاسخگویی به ۱۰۰‌میلیون بار مراجعه بیماران سرپایی بزرگ‌ترین مجموعه خدمات درمانی کشور را در اختیار تمام اقشار جامعه قرار می‌‌دهد.

دکتر فلاح با اشاره به بالا بودن کیفیت خدمات در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی اظهار امید‌واری کرد که خدمات مناسبی در اختیار بازنشستگان صنعت نفت قرار بگیرد.