نمکی ادامه داد: از طرف دیگر عزیزان و کل نیروهای مسلح باید کمک کنند تا بتوانیم در زمینه مدیریت مرزها و عدم ورود افراد غیرمجاز به‌شدت مراقبت کنیم. مرزهای غرب و شمال غرب به‌شدت قابل کنترل هستند؛ اما در مرزهای جنوب شرق و شرق به‌دلیل گستردگی و به این دلیل که آن طرف ما مرزبان نداریم، نه ما بلکه کشور همسایه هم بسیار آشفته است و مرزهایش به‌صورت ضربدری و شطرنجی در اختیار خودش نیست و به همین دلیل تمام بار بر دوش ماست که این هم مساعدتی است که عزیزان نیروهای مسلح و نیروی زمینی سپاه و بسیج و عزیزان ارتش، ناجا و مرزبانی باید به ما کمک کنند.

ابتلای ۱۴ کودک به کرونا در جشن تولد

در خبری دیگر مسعود مردانی عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در گفت‌وگو با «ایلنا» گفت: چند ثانیه تماس با فرد مبتلا به ویروس دلتا احتمال انتقال بالاتری نسبت به ویروس‌های دیگر دارد و شما را آلوده می‌کند، قبلا در رابطه با ویروس ووهان می‌گفتند اگر من و شما ماسک نداشته باشیم و در مسافت کمتر از یک متر به مدت ۱۵ دقیقه با یکدیگر ارتباط داشته باشیم بیماری را از یکدیگر می‌گیریم، اما الان می‌گویند این رقم‌ها به ثانیه رسیده است.

وی ادامه داد: مراجعه‌کننده‌ای داشتم که می‌گفت کودکمان را به یک جشن تولد دعوت کردند و با وجودی که کودک ماسک به‌صورت داشت و بلافاصله از مراسم بیرون آمده اما تعریف می‌کرد که یک لحظه که ماسک را برداشته به ویروس مبتلا شده است. مردانی افزود: در کل از آن جشن تولد ۱۳ تا ۱۴ کودک به ما جهت درمان کرونا مراجعه کردند، تنها با یک ماسکی که در تولد برداشتند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند